Sarnaki: Weto dla uciążliwych ferm 

  • 17.04.2021, 11:57
  • Joanna Gąska
Sarnaki: Weto dla uciążliwych ferm 
Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję wójta gminy, który odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę fermy drobiu.

Mieszkańcy gminy od samego początku głośno sprzeciwili się planowanej inwestycji budowy 9 kurników, po ich stronie stanął również wójt. - Zawsze ludzie są dla mnie najważniejsi, dlatego z zadowoleniem informuję o tym, że SKO utrzymało w mocy moją decyzję i podzieliło naszą argumentację – mówi Grzegorz Arasymowicz. Włodarz przypomina też, że w tym momencie jego rola już się skończyła - Jeśli inwestor zdecyduje się na odwołanie będzie musiał je złożyć przez SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – wyjaśnia.

Z decyzji SKO cieszą się przede wszystkim ci, dla których budowa uciążliwej wielkopowierzchniowej infrastruktury do hodowli drobiu oznaczałaby koniec rozwijającej się turystyki, czystego powietrza i świetnego mikroklimatu. - Nie chcemy żyć w smrodzie! Przypominam, że gmina Sarnaki jest terenem bardzo atrakcyjnym turystycznie, położonym w Parku Krajobrazowym. Niewątpliwie tego typu obiekty stałyby się bardzo uciążliwe dla osób wypoczywających tu – mówi mieszkanka gminy Monika Demianiuk.

Z finału sporu zadowoleni są też mieszkańcy, którzy nie zawsze zgadzają się polityką gminy - W wielu kwestiach nie zgadzam się z decyzjami wójta, ale w tym przypadku cieszę się, że zdanie mieszkańców nie jest mu obojętne. Mieszkam tutaj od kilku lat. Wcześniej żyłem w dużym zatłoczonym mieście, gdzie wdychałem tylko spaliny samochodowe. Przeprowadziłem się nad Bug z uwagi na jakość powietrza i teren nieskażony wielkim przemysłem i uciążliwościami z nim związanymi. Cieszę się, że czyste powietrze nie zostanie zanieczyszczone wyziewami z kurników, a smród nie będzie nas prześladował, tak jak to już ma miejsce w Łosicach – podkreśla Dariusz Majewski.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zex
Zex 17.04.2021, 13:23
Należą się brawa dla pana Wójta

Pozostałe