Radzyń Podlaski: Dotarli do finału olimpiady

  • 18.04.2021, 11:47
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Dotarli do finału olimpiady
Julia Walczyna, Wojciech Kukiełka i Kamil Bilski są w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. To uczniowie I LO w Radzyniu Podlaskim, wychowankowie Elżbiety i Leszka Szalastów.

- Julia jest pierwszą dziewczyną z naszego liceum, która awansowała do eliminacji centralnych. Wojciech jest naszym najmłodszym finalistą, a Kamil jako pierwszy z naszego liceum awansował do finału z matematyki – informuje Ewa Grodzka, dyrektor liceum. - Julia i Kamil są uczniami klasy trzeciej, a Wojciech klasy drugiej o profilu matematyczno-fizyczno – informatycznym. Julia i Wojciech awansowali w dziedzinie fizyki a Kamil, matematyki. Każdy z nich pobił swoisty rekord.

Finał olimpiady z fizyki zaplanowany został na 17 kwietnia, natomiast z matematyki dzień później. Odbędą się w Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. - Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej – dodaje dyrektor I LO.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe