Biała Podlaska: Wpadka z narkotykami

  • 19.04.2021, 12:30 (aktualizacja 19.04.2021, 12:35)
  • red./Policja
Biała Podlaska: Wpadka z narkotykami Policja
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 37-latka z gminy Biała Podlaska. Mężczyzna, który wpadł podczas kontroli drogowej, podejrzany jest o posiadanie i udzielanie amfetaminy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 37-latek posiadający te środki. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek, 16 kwietnia, na ulicy Kolonia Francuska w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego bialskiej komendy zauważyli zaparkowane na poboczu auta. Na widok mundurowych kierowca jednego z nich usiłował "coś" schować. - Mężczyzną tym okazał się 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który przed wzrokiem mundurowych ukryć chciał dwa woreczki z zawartością białego proszku. W samochodzie przebywał też pasażer, którym okazał się 37-latek z gminy Biała Podlaska. Przy nim także mundurowi ujawnili woreczki z białym proszkiem oraz wagę przenośną. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja została zabezpieczona, natomiast mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia - informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych przeszukań kryminalni ujawnili u 37-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska białe tabletki. Zostały one również zabezpieczone. Poddane zostaną ekspertyzie, która pozwoli określić szczegółowy ich skład. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.  Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. W miniony weekend Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Zarzuty usłyszał też drugi z 37-latków- mieszkaniec Białej Podlaskiej. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie, może ona zostać zwiększona o połowę.

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe