Powiat bialski: Nielegalne papierosy u 51-latka

  • 21.04.2021, 16:24
  • red.
Powiat bialski: Nielegalne papierosy u 51-latka Policja
Kryminalni z Terespola ujawnili ponad 800 paczek bezakcyzowych papierosów. Kontrabandę przechowywał w swoim domu 51-letni mieszkaniec gminy Terespol. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych.

Przed weekendem kryminalni z terespolskiego komisariatu ustalili, że 51-letni mieszkaniec gminy Terespol, w miejscu swojego zamieszkania może posiadać papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. - W trakcie przeszukania policjanci potwierdzili posiadane informacje. W szafie oraz łóżku policjanci ujawnili ponad 800 paczek bezakcyzowych papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Kontrabanda została zabezpieczona, natomiast 51-latek został zatrzymany do wyjaśnienia - informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe