Radzyń Podlaski: Burmistrz zapewnia, że woda będzie w tym roku

  • 26.04.2021, 08:21
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Burmistrz zapewnia, że woda będzie w tym roku Archiwum
Jeszcze dwa lata temu miasto nie widziało możliwości szybkiej poprawy warunków życia mieszkańców przy odnodze uli. Powstania Styczniowego. Mieszkańcy nie mogli doprosić się kanalizacji ani wodociągu, choć sygnalizowali, ze woda ze studni nie nadaje się do użytkowania. Teraz otrzymali zapewnienie, że wodę będą mieli jeszcze w tym roku.

W maju 2019 roku burmistrz na prośby mieszkańców odpowiadał, że zbrojenie drogi jest inwestycją, którą trzeba wpisać do budżetu. Poza tym wymawiał im: - Państwo zorganizowaliście sobie kolonię boczną przy ulicy, gdzie trudno mówić o drodze, bo to przesmyk.

Twierdził, że droga wymaga regulacji a z tym jest problem, bo to się wiąże z wykupem działek, a prywatni właściciele stawiają warunki finansowe. Krótko mówiąc, wówczas, gdy mieszkańcy wystąpili do miasta z pismem, rozwiązania ich problemu się nie doczekali. - Część ulicy, przy której mieszkamy, to taka boczna odnoga ul. Powstania Styczniowego. W głównym ciągu tej ulicy są media, w części, gdzie są nasze działki ich nie ma. Ludzie kopią studnie głębinowe i szamba. Ostatnio jednak sąsiedzi zaczęli się skarżyć na jakość wody. Mamy nieutwardzony dojazd do posesji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć od inwestycji z mediami – mówiła wiosną 2019 roku  Iwona Niebrzegowska-Kuchnia. To ona interweniował po złożeniu pisma również na sesji, prosząc radnych o wsparcie. - Pas drogi, którą miasto chce regulować, nie jest dla nas teraz priorytetem. Chcemy, by miasto zaczęło od mediów – tłumaczyła radnym Niebrzegowska-Kuchnia. - My nie prosimy o to, by już w tej chwili ciągnąć nam wodociąg. Liczyliśmy przynajmniej na gest dobrej woli ze strony miasta. Przyszliśmy, by urzędnicy nam pomogli. Wystarczyło chociaż podjąć decyzję, że w tym roku powstaną jakieś plany.

Od tego czasu minęły dwa lata. Temat wrócił na sesji w marcu tego roku. O sprawie przypomniał radny Dariusz Bilski. – W imieniu mieszkańców uliczki bocznej od ul. Powstania Styczniowego zgłaszam prośbę o budowę instalacji wodociągowej i kanalizacji.  Tam ludzie wciąż korzystają ze studni i woda nie nadaje się do spożycia. Przy okazji można by pomyśleć o nadaniu nazwy tej uliczce – stwierdził radny. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 20 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe