Powiat radzyński: Dziesiątki milionów dla powiatu

  • 27.04.2021, 08:50
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Dziesiątki milionów dla powiatu Archiwum
Na trzy inwestycje drogowe do powiatu radzyńskiego popłynie ponad 31,5 mln zł. Do trzech gmin ziemi radzyńskiej kolejne 1,2 miliona złotych. Samorządy otrzymały właśnie wsparcie z rządowego funduszu drogowego.

W 2021 roku województwo lubelskie otrzymało 289.6 mln zł, to druga co do wielkości kwota przyznana na poziomie województwa przez rząd. .Jak informują służby prasowe wojewody „z przyznanych środków – 190,9 mln zł zostało przeznaczonych na drogi powiatowe, a 98,7 mln zł na drogi gminne. Dzięki tej dotacji zostanie wyremontowanych lub utworzonych łącznie 525 km dróg na terenie województwa lubelskiego, z czego 364 km dróg powiatowych i 161 km dróg gminnych.”

Trzy wielkie odcinki powiatu
Powiat radzyński może już zaczynać inwestycje na trzech odcinkach, które do programu drogowego rządu ( Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) zgłosił. Dofinansowania na poziomie 70 proc. wartości otrzymały drogi powiatowe: Marynin – Branica – Wohyń, Białka – Płudy – Główne, Radzyń Podl. - Zabiele – Paszki, aż do drogi krajowej nr 19.

Wnioski na te przedsięwzięcia samorząd składał, tak jak inne, jeszcze w ubiegłym roku do Funduszu Dróg Samorządowych. Na rozstrzygnięcie konkursu samorządowcy czekali od listopada. W marcu starosta zdecydował, że dłużej czekać nie można. – Rozstrzygnięcia konkursu wciąż jeszcze nie ma – informował starosta Szczepan Niebrzegowski radnych, podczas marcowej sesji rady powiatu. – Przetargi jednak już uruchamiamy. Jest zapis pozwalający unieważnić postępowanie, jeśli nie otrzymamy wnioskowanych pieniędzy z rządowego programu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe