Gmina Międzyrzec Podlaski: Wielka akcja sprzątania gminy

  • 28.04.2021, 18:30
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wielka akcja sprzątania gminy fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Sprzątali mali i duzi, urzędnicy, radni, strażacy, przedstawiciele klubów i stowarzyszeń oraz gminnych szkół. W roboczy strój wskoczył też wójt. Miejmy nadzieję, że akcja otworzy oczy choć części tych ludzi, którzy porzucają odpady w lasach czy nad międzyrzeckimi jeziorkami.

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Na całym świecie organizowane są akcje społeczne, promujące proekologiczne zachowania i działania na rzecz środowiska naturalnego. W gminie Międzyrzec Podlaski dzień przedłużył się do… ponad tygodnia. Tyle bowiem trwała inicjatywa pod hasłem „#Akcja Czysta Ziemi w Gminie Międzyrzec Podlaski”.

Jesteśmy tylko gośćmi
Na ratunek Matce Ziemi ruszyli przedstawiciele urzędu gminy z wójtem na czele, pracownicy gminnych instytucji, strażacy jednostek OSP, członkowie klubów seniora i stowarzyszeń, sołtysi, społeczność szkolna oraz mieszkańcy, którym dobro otaczającej natury nie jest obojętne. Wszyscy, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, przemierzali tereny leśne, przydrożne, okolice żwirowni w Berezie i międzyrzeckich jeziorek. Główne wydarzenia odbyły się 22 kwietnia w kilku miejscowościach: Jelnicy, Misiach, Strzakłach i w Berezie, przy miejscowej żwirowni i międzyrzeckich jeziorkach, ale już od poniedziałku, 19 kwietnia, do akcji włączały się kolejne sołectwa, które sprzątały przestrzeń wokół swoich miejscowości. – Naszym obowiązkiem jest dbanie o środowisko i dzisiaj wspólnie możemy to zrobić. Dzieci, które biorą udział w akcji są najlepszym gwarantem tego, że przyszłe pokolenie będzie dbało o nasze dziedzictwo. Zapominamy, że my na tej planecie jesteśmy gośćmi, a nie panami i w związku z tym szacunek należy się zarówno dla zwierzyny jak i przyrody – mówi wójt Krzysztof Adamowicz. W ramach inicjatywy wbito też 22 tabliczki edukacyjne, którymi oznaczono tzw. punkty czystości na terenie gminy.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe