Powiat łosicki: Pieniądze tylko dla swoich? 

  • 29.04.2021, 07:30
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Pieniądze tylko dla swoich?  Joanna Gąska
Mimo że powiat łosicki uzyskał ponad 2,7 mln zł na przebudowę drogi na odcinku Hadynów-Próchenki, mieszkańców bulwersuje brak wsparcia przy realizacji pozostałych ważnych inwestycji. Choćby przebudowy będącej w fatalnym stanie drogi Mężenin-Drażniew.

Listy tegorocznych zadań do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zatwierdzono 21 kwietnia. W najnowszym rozdaniu jedynie powiat łosicki otrzymał 2 749 967,04 zł wsparcia na przebudowę blisko 2,2 km drogi Łosice-Hadynów-Próchenki-Krzesk na odcinku Hadynów-Próchenki z wyłączeniem centrum Olszanki. Na miejscu 36 listy rezerwowej zadań powiatowych znalazła się inwestycja związana z przebudową drogi Nowe Łepki-Stare Łepki-granica powiatu w Starych Łepkach.

Trafiły tam też dwie bardzo ważne inwestycje – gminy Platerów (48 miejsce)  i Sarnaki (56 miejsce) – o które włodarze zabiegają od lat. W gminie Platerów to przebudowa trasy Mężenin-Drażniew, a w Sarnakach budowa drogi w Boninie. Pozostałe wnioski samorządów zostały całkowicie pominięte a odległe miejsca na listach rezerwowych nie dają wielkich szans na pieniądze. Decyzje te nie są zrozumiałe dla mieszkańców i samorządowców, którzy uważają, że wnioski są rozpatrywane uznaniowo, brak jest przy tym klarownych i przejrzystych zasad konkursu oraz punktacji. Rządowi zarzucają także upolitycznienie decyzji i niesprawiedliwe traktowanie samorządów, kierowanych przez włodarzy nie wywodzących się z ugrupowań sprawujących obecnie władzę. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe