Parczew: Ulica Zbożowa wypięknieje

  • 30.04.2021, 08:18
  • (TWA)
Parczew: Ulica Zbożowa wypięknieje
Za niespełna miesiąc pojedziemy nową ulicą w Parczewie. Asfaltowy dywanik na ulicy Zbożowej ma być nie tylko być łącznikiem drogi wojewódzkiej z powiatową. 

Do niedawna była to droga gruntowa, ale wkrótce będzie asfaltowa, ze zjazdami na posesje, kanalizacją deszczową, chodnikami, oznakowaniem i tzw. terenem zielonym. Ulica prócz funkcji łącznika ma także przyczynić się do zabudowy tej części miasta.

- Poprawią się parametry techniczne, polepszy dostęp do zakładów pracy i terenów inwestycyjnych, do usług publicznych i obszarów zamieszkałych – wylicza burmistrz Paweł Kędracki

Budowa drogi utwardzonej od podstaw to jednak spory wydatek. Tzw. koszty kwalifikowalne (możliwe do odzyskania) wynoszą1 mln 743 tys. 996,14 zł brutto. Z czego 1 mln 220 tys. 797 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 523 tys. 199,14 zł to wkład własny samorządu. Całkowite koszty zadania, czyli włącznie z tymi wydatkami, których miasto nie może odzyskać w ramach dofinansowania lub z tytułu zwrotu podatku VAT wynoszą ponad 2 mln zł.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
X-Factor
X-Factor 01.05.2021, 17:02
Tak bezsensowna inwestycja, są ulice na których mieszkają ludzie a dalej tłuczeń i żużel. A tu inwestycja za prawie 2 bańki po to aby ktoś mógł drożej sprzedać działki super. Może burmistrz ma tam działkę?

Pozostałe