Radzyń Podlaski: Wojtek wśród 20 najlepszych astronomów w kraju

  • 30.04.2021, 08:20
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Wojtek wśród 20 najlepszych astronomów w kraju fot. ILO Radzyń Podlaski
Uczeń 2 klasy I LO w Radzyniu Podlaskim znalazł się wśród 20 uczniów z całej polski, zakwalifikowanych do finału LXIV Olimpiady Astronomicznej.

Wojtek Kukiełka to wychowanek Leszka Szalasta. Obecnie chodzi do 2 klasy czteroletniego liceum o profilu matematyczno- fizyczno-informatycznym.

- Olimpiada Astronomiczna jest olimpiadą interdyscyplinarną łączącą i rozszerzającą treści podstaw programowych z fizyki oraz geografii w zakresie elementów astronomii. Organizatorem Olimpiady Astronomicznej jest Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie – informuje Ewa Grodzka, dyrektor I LO. - Celem Olimpiady Astronomicznej jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów startujących w olimpiadzie w taki sposób, by sprzyjało ono wykrywaniu i rozwojowi uzdolnień i zainteresowań astronomicznych, pobudzało twórcze myślenie oraz kształtowało umiejętność samodzielnej pracy ucznia i przyczyniało się do lepszego przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższych. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe