Łosice: Młody konstruktor doceniony 

  • 02.05.2021, 11:35
  • Joanna Gąska
Łosice: Młody konstruktor doceniony  I LO Łosice/Facebook
Mimo że jest uczniem dopiero 2 klasy ogólniaka w kieszeni ma już indeks wydziału mechanicznego Politechniki Białostockiej, a przy okazji tytuł laureata w prestiżowym konkursie EL-ROBO-MECH.

Uczeń klasy 2a I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach – Andrzej Celiński skonstruował łazik badawczy, który został nazwany GRIT.

- Jest to pojazd oparty na zawieszeniu gąsienicowym, zdalnie sterowany, o wymiarach 120 cm długości i 60 cm szerokości oraz wadze około 22 kg. Posiada systemy umożliwiające obserwację otoczenia, monitorowania warunków atmosferycznych oraz pobierania i przechowywania próbek. Projekt powstawał przez ostatnie 2 lata. – wyjaśnia młody konstruktor. 

Uczeń został laureatem konkursu zorganizowanego przez Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Zadanie polegało na wykonaniu pracy bezpośrednio lub pośrednio związanej z mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną.

Tytuł laureata nadał Andrzejowi Celińskiemu przywilej wyboru dowolnego kierunku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej i podjęcie studiów stacjonarnych bez konieczności przystąpienia do konkursu świadectw.

Joanna Gąska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe