Biała Podlaska: Upamiętnili patrona szkoły

  • 03.05.2021, 12:00
  • (pc)
Biała Podlaska: Upamiętnili patrona szkoły fot. Małgorzata Mieńko MM Projekt
Co roku, już od ośmiu lat, technikum organizuje konkurs upamiętniający Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Niedawno została rozstrzygnięta VIII edycja konkursu  ph. "Więc naprzód, niech broń rozdziera, niech kula szyje jak nić, trzeba nam teraz umierać, by Polska umiała znów żyć". W ten sposób Szkoły ZDZ pragnęły uczcić pamięć poety i podkreślić jego ogromny wkład w polską kulturę.

Rok 2021 jest rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którego setna rocznica urodzin przypadła 21 stycznia. Poeta i żołnierz Armii Krajowej oraz przedstawiciel pokolenia Kolumbów jest patronem Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Co roku, już od ośmiu lat, technikum organizuje konkurs upamiętniający Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Niedawno została rozstrzygnięta VIII edycja konkursu  ph. "Więc naprzód, niech broń rozdziera, niech kula szyje jak nić, trzeba nam teraz umierać, by Polska umiała znów żyć". W ten sposób Szkoły ZDZ pragnęły uczcić pamięć poety i podkreślić jego ogromny wkład w polską kulturę.

Konkurs obejmował trzy kategorie: wizje plastyczne, recytację i prezentację multimedialną. Realizował następujące cele: popularyzację poezji K. K. Baczyńskiego; poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie kreatywności, zainteresowań literackich i plastycznych.

Pomimo pandemii konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim uczniowie z 9 szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbyło się 21 kwietnia.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach. I tak, w kategorii "recytacja" I miejsce zajęła Natalia Maksymiuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, II miejsce zajął Jakub Chalimoniuk,  a III miejsce Daria Myszka, oboje z SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim.

W kategorii "wizje plastyczne" I miejsce zajęła Izabela Bielińska z SP im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym, II miejsce - Aleksandra Semeniuk z SP nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, a III miejsce Agata Denicka z SP nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej.

W kategorii "Prezentacja multimedialna" najlepszy okazał się Bartłomiej Gała, II miejsce zajęła Gabriela Romaniuk, a III miejsce Bartosz Trąbka, wszyscy to uczniowie SP nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe