Rozpoczęły się egzaminy maturalne

  • 04.05.2021, 09:19
  • Anna Chodyka
Rozpoczęły się egzaminy maturalne Archiwum
W tym roku nie odbędą się matury ustne, ale absolwenci szkół średnich będą mogli zdać taki egzamin, jeśli będzie on potrzebny w rekrutacji na uczelnię zagraniczną. Egzamin dojrzałości z języka polskiego (poziom podstawowy) odbędzie się 4 maja, 5 maja będzie matematyka (podstawowy), 6 maja abiturienci będą pisać maturę z angielskiego (podstawowy).

Robert Matejek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim zapewnia, iż szkoły posiadają instrukcje dotyczące zasad bezpieczeństwa. – Musieliśmy zmniejszyć liczbę zdających w każdej sali. Reżim dotyczy też ustawiania ławek i dezynfekcji. Egzaminy pisemnie zakończą się około 19 maja - informuje. 

Czy maturzyści są odpowiednio przygotowani do egzaminu dojrzałości? - Z pewnością pandemia utrudniła organizację matur szkole, a także przygotowanie samej młodzieży - zauważa Beata Kalwarczyk-Warpas wicedyrektor ZSCKR im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej. Jak dodaje, zdalne lekcje nie gwarantują pobierania wiedzy na takim samym poziomie, jak w nauczaniu stacjonarnym.

Z kolei Elżbieta Zaremba, dyrektor LO przy PSW wyjaśnia, że uczniowie w planie mieli dodatkowe lekcje z przedmiotów maturalnych, przez cały okres edukacji. - Do końca intensywnie pracowali z nauczycielami, także w małych grupach. Jednak ze względu na naukę zdalną wkradała się apatia i brak systematyczności ze strony młodzieży - wyjawia.

Ireneusz Długołęcki dyrektor ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej przyznaje, że pandemia spowodowała utrudnienia w przygotowaniu młodzieży do matury. – Brakowało bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem. Po maturze próbnej zorganizowaliśmy zajęcia, w czasie których uczniowie razem z nauczycielami mogli przeanalizować swoje błędy. Na tej podstawie mogę powiedzieć, że są dobrze przygotowani do matury.

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe