Biała Podlaska: Mamo, chwalą nas! Kto? Wy mnie, a ja was!

  • 04.05.2021, 10:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Mamo, chwalą nas! Kto? Wy mnie, a ja was! Archiwum
W 2018 roku zgromadził wokół siebie szeroką koalicję, środowiska liberalne, socjalne, obywatelskie i konserwatywne. Stał się kandydatem ponad podziałami, któremu wyznaczony został jeden cel – pracy na rzecz rozwoju miasta, którego zarządzanie przekazano w jego ręce. Jak oceniany jest dzisiaj? Jak mocno wspierają go ci, którzy udzielili mu wówczas poparcia?

31 sierpnia 2018 roku miała miejsce inauguracja kampanii wyborczej Michała Litwiniuka. U jego boku stanęli wówczas Riad Haidar – wtedy szef struktur SLD w regionie, Stanisław Żmijan – wiceprzewodniczący zarządu regionalnego lubelskiej PO, Paweł Siłakiewicz – sekretarz regionu Nowoczesnej oraz Grzegorz Siemakowicz – szef bialskiego PSL.

- Porozumieliśmy się bardzo szeroko, by ugruntować samodzielność samorządu, bo od trzech lat PiS centralizuje państwo prowadząc politykę nakazowo – rozdzielczą. Chcemy zaprezentować kandydata, którzy będą blisko ludzi i będą pracować dla mieszkańców Białej Podlaskiej – mówił Stanisław Żmijan. A Riad Haidar przyznawał, że przekonanie członków i sympatyków SLD do poparcia wspólnego kandydata, nie było łatwe. – Jeszcze w ostatnich dniach przed startem kampanii prowadziłem rozmowy z naszymi członkami i przekonywałem ich do tego kroku. Czeka nas bardzo ciężka praca, ale marzymy o władzy dla naszych obywateli – mówił Riad Haidar.

Paweł Siłakiewicz również zaznaczał, że lubelskie struktury Nowoczesnej nie wierzyły, że konstrukcja koalicji w tak szerokiej formule się uda. – Mówili, Paweł, liberalna Nowoczesna z SLD? A może jeszcze z PSL? No i w Białej Podlaskiej się udało. Różnice partyjne odsuwamy na bok, bo bialczan nie interesują barwy ugrupowań - zapewniał przedstawiciel Nowoczesnej.

Z przedstawicieli wszystkich środowisk wspierających Michała Litwiniuka stworzono Koalicję Obywatelską, która przygotowała wspólne listy na radnych miejskich. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich, gdy na polu walki wyborczej został Michał Litwiniuk (PO) i Dariusz Stefaniuk (PiS), wsparcia temu pierwszemu udzielili również kontrkandydaci z I tury były prezydent Andrzej Czapski i Bogusław Broniewicz ze stowarzyszenia Biała Samorządowa.

"Nie tak się umawialiśmy"

Dziś Biała Samorządowa krytycznie spogląda na prezydenturę Michała Litwiniuka. Klub ma w radzie miasta trzech radnych, w tym przewodniczącego rady. Biała Samorządowa porozumiała się z komitetem Litwiniuka przed II turą wyborów prezydenckich w mieście, decydując się wysłać sygnał do swoich wyborców, że stawia na kandydata KO. – Byłem sceptyczny co do wykonywania takich gestów – przyznawał w jednej z rozmów ze Słowem Podlasia Bogusław Broniewicz. Uznał jednak, że głos większości w stowarzyszeniu jest istotniejszy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hans
Hans 05.05.2021, 09:02
To jest karykatura prezydentury
Biznesmen
Biznesmen 04.05.2021, 13:51
Był prezydent z obozu rządzącego z poparciem bezpośrednim sponsora partii PiS, to zachciało sie „wolności” i samorządności. Lata mijają i ze stadionu, który juz by stal gdyby miastem rządził Stefaniuk mamy utwardzony parking i zasypane fundamenty trybuny. Mamy małpi gaj i mnóstwo ścieżek rowerowych. Brawo Litwiniuk, oby tak dalej. Dobrze ze jest taki nieudacznik to chociaż pracownik dalej tani, za pół darmo bedzie robił. Hahahahaha
Nat
Nat 04.05.2021, 16:04
No tak, rozumiem, że jedynie stadion jest wyznacznikiem rządów prezydenta. Poza tym równie dobrze możesz Stefaniuka za to winić. Miał parę lat na budowę stadionu, a rozkopał przed końcem kadencji.
Siatkarz
Siatkarz 04.05.2021, 16:30
Ten stadion jest potrzebny jak pryszcz na penisie.
Butapren
Butapren 04.05.2021, 14:09
Małpi gaj został potargany przez niespokojny wiosenny wicherek...
Marcin
Marcin 05.05.2021, 17:33
Czarne chmury nad ptezydentem die zbieraja to może jskiś znak
CSD
CSD 04.05.2021, 13:19
Dobry prezydent miasta to prezydent skuteczny, bez względu na opcję polityczną. Jak jest w tym przypadku każdy widzi. Kto zafundował nam ,,wesołka,, Litwiniuka ? Otóż nie tylko ,,blondynki,, przy urnach, nie tylko czerwono - różowi politycy, różne Hajdary, Żmijany, Jakubce, Broniewicze czy Czapskie, wszystkich pewnie nie wymieniłem, ale co się już mało pamięta, pana Litwiniuka sprezentował nam pan Stefaniuk, ex-prezydent Białej Podlaskiej, dzisiaj na ciepłej posadce w Lublinie, z daleka od ,,tego syfu,,. Stefaniuk sprezentował, a kto płaci ? Jak to w ,,Rejsie,, było ? Ja płacę, pan płaci, my płacimy, Biała płaci...
Butapren
Butapren 04.05.2021, 14:08
Stefek jest teraz posłem we Warszawie a nie w zapyziałym Lublinie,miarkuj się i nie obrażaj ekscelencji.
Popis
Popis 04.05.2021, 11:30
Obecna władza z roku na rok stale obniża poziom tego miasta. Brak inwestorów, brak miejsc pracy, inwestycje na minimalnym poziomie. Uśmiechanie się do tego co zostało po przednikach i umywanie rak od tego co jest złe i zwalanie winy na poprzednią władzę w której obecny włodarz był wtedy zastępcą. Ludzie z wątpliwymi kwalifikacjami w miejskich spółkach. Zatrudnianie rodzin w urzędach podległych np. Szkołach kiedy w czasie pandemii były one zamknięte . Nic poza kolesiostwem tutaj nie ma w tym mieście. Ale my się cieszymy ze mamy piękne ronda z kwiatkami w doniczkach…….
Kinoman
Kinoman 04.05.2021, 11:15
Historia Pana Michała, to materiał na sequel "Kariery Nikosia Dyzmy" z główną rolą Czarka Pazury. Z tym, że reżyserem powinien zostać Julek Machulski.

Pozostałe