Biała Podlaska: Bliżej wschodniej obwodnicy miasta

  • 05.05.2021, 09:42
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Bliżej wschodniej obwodnicy miasta fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Ministerstwo Infrastruktury 21 kwietnia ogłosiło nabór na realizację obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich. Jak zapowiedział ostatnio poseł Dariusz Stefaniuk, marszałek województwa do realizacji w ramach programu zgłosić ma budowę obwodnicy Białej Podlaskiej. Parlamentarzyści PiS lobbują za tą inwestycją u marszałka województwa od miesięcy.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało ostatnio o tym, że 21 kwietnia ogłoszony został nabór wniosków o dofinansowanie zadań związanych z budową obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich. Jest to możliwe dzięki znowelizowanej w grudniu ubiegłego roku ustawie o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg.

Państwo przeznacza na tego typu przedsięwzięcia na terenie całego kraju 2 mld zł. - Samorząd będzie mógł otrzymać dofinansowanie zadania obwodnicowego w wysokości do 80 proc. kosztów jego realizacji. Maksymalna wysokość wsparcia dla jednej inwestycji to 100 mln zł. RFRD zakłada finansowanie tych zadań jako inwestycji wieloletnich do 2028 roku – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

 

Trzy projekty 

O przystąpieniu województwa lubelskiego do rządowego programu, poinformował ostatnio, podczas konferencji prasowej, poseł Dariusz Stefaniuk. – Dotychczas wsparcie drogowe było kierowane do powiatów i gmin, a ciągi wojewódzkie to przecież główne szlaki, którymi się poruszamy i którymi poruszają się samochody ciężarowe. Województwo lubelskie chce złożyć trzy projekty do programu obwodnic właśnie. Jednym z nich ma być obwodnica Białej Podlaskiej – informuje Dariusz Stefaniuk i dodaje. - Rozmawiałem z wicemarszałkiem województwa, Michałem Mulawą i mam zapewnienie, że województwo lubelskie będzie składać projekt na obwodnicę Białej Podlaskiej. Liczymy, że będzie tu akceptacja rządu i projekt będzie realizowany. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M1
M1 05.05.2021, 14:55
Poseł Stefaniuk w czasie kiedy to był prezydentem Białej mówił/tłumaczył, że nie może dociągnąć ścieżki rowerowej w stronę Wólki Plebańskiej, i to jest zrozumiałe bo to kompetencje gminy. Teraz kiedy jest na stanowisku na którym może podałać inwestycji NIE ROBI NIC tym temacie.
An 24
An 24 06.05.2021, 14:39
To w gestii terazniejszego prezydenta miasta i gminy sa takie rzeczy a nie posła
Stefek
Stefek 05.05.2021, 10:44
Kampanię wyborczą uważam za otwartą. Tym samym nadgryzam już wyboczą kiełbachę.

Pozostałe