Prawo: Rewolucja na polskich drogach

  • 06.05.2021, 09:49
  • (jlk)
Prawo: Rewolucja na polskich drogach pixabay.com/poglądowe
Już za niecały miesiąc wchodzą w życie nowe przepisy drogowe. 

Najważniejsze zmiany w prawie to rozszerzenie pierwszeństwa pieszych, wchodzących na przejście. Rozszerzenie udzielenia pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na pasy nie dotyczy tramwajów. 

Kolejna nowość to ujednolicenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km na godzinę, bez względu na porę dnia. Wprowadzenie zakazu używania przez pieszego na przejściu dla pieszych telefonu komórkowego oraz zakaz jazdy na zderzaku. Odległość między pojazdami ma wynosić dwukrotność prędkości pojazdu jadącego z tyłu.

Przepisy zaczną obowiązywać 1 czerwca. Przed tą datą planowana jest szeroko zakrojona kampania edukacyjna, która w znacznej mierze zostanie sfinansowana z funduszy unijnych. Prezydent Andrzej Duda już 3 marca podpisał Ustawę z 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Nowelizację okrzyknięto  "rewolucją na polskich drogach". 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rob
Rob 07.05.2021, 23:38
Odległość między samochodami ma wynosić chyba połowę prędkości a nie jej dwukrotnosć.

Pozostałe