Powiat radzyński: Dwie wielkie inwestycje oddane

  • 06.05.2021, 09:53
  • (joan)
Powiat radzyński: Dwie wielkie inwestycje oddane fot. Powiat Radzyński
Powiat zrealizował dwa znaczące dla komunikacji mieszkańców odcinki dróg. Inwestycje kosztowały około 12 mln zł.

Pierwsza z dróg, to trasa Radzyń Podlaski – Zbulitów – Wohyń, która została przebudowana. Wartość  inwestycji to  7 211 346,34 zł z czego 70 proc. stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Do realizacji przedsięwzięcia pozostałe 30 procent dołożył powiat i gmina Wohyń. Jak informują  w komunikacie służby starosty radzyńskiego: „samorząd powiatowy pokrył również wydatki związane z robotami projektowymi, geodezyjnymi, nadzorem inwestorskim i robotami dodatkowymi, które wyniknęły podczas realizacji.”

Druga inwestycja to odcinek Gąsiory – Łuków. Ta inwestycja kosztowała 4 704 253,24 zł i również otrzymała wsparcie z funduszu państwa w 70 procentach. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 maja

 

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe