Gmina Podedwórze: Posprzątali swoje sołectwo

  • 07.05.2021, 08:15
  • (TWA)
Gmina Podedwórze: Posprzątali swoje sołectwo
Wielką akcję sprzątania swojej miejscowości przeprowadzili mieszkańcy Podedwórza. Nakłoniła ich o tego sołtys Monika Turkiewicz.

Pomysł sołtys Podedwórza wsparła miejscowa biblioteka, ale nie tylko. Międzygminny Związek Celowy we Włodawie, który podarował worki i rękawiczki, dostarczone przez jego prezesa Krzysztofa Chilczuka. MZC także odebrał zebrane śmieci. Batonem energetycznym, czekoladą i wodą uczestników akcji wsparł właściciel miejscowego sklepu Bogusław Szabat. On też podarował nagrody najmłodszym.

Porządki odbyły się w sobotę, 24 kwietnia. - Do sprzątania zapisało się 19 osób. Każda otrzymała worki i rękawiczki oraz prowiant. W ostatniej chwili dołączyły przedszkolaki z opiekunkami oraz wiele rodzin i osób, które we własnym zakresie zaopatrzyły się w worki i poszły sprzątać swoją okolicę. Śmieci zbieraliśmy z trawników, ulic i lasów – podsumowuje Diana Hetman, bibliotekarka z Podedwórza.

Zebrano w sumie 40 worków odpadów. - Dzięki wszystkim osobom, które wzięły udział w sobotnim sprzątaniu ten świat staje się lepszy. We wrześniu chcielibyśmy powtórzyć wydarzenie. Wtedy może już bardziej zespołowo je zorganizujemy. Teraz, ze względu na obostrzenia unikaliśmy gromadzenia większej liczby osób. Dlatego też każdy sprzątał indywidualnie, ewentualnie w gronie najbliższej rodziny – dodaje bibliotekarka.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe