Inwestycje w gminie Łomazy

  • 07.05.2021, 08:57
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Inwestycje w gminie Łomazy fot. UG Łomazy
W tym roku w gminie Łomazy realizowanych jest wiele inwestycji.

Klub Seniora i Klub Malucha

W ramach projektu „Aktywny senior!” wsparciem została objęta grupa 50 seniorów. Korzystają oni z różnorodnych zajęć. W  Gminnym Klubie Malucha w Łomazach 23 dzieci od roku do lat trzech mają zapewnioną opiekę 5 dni w tygodniu. Zmodernizowano Zespół Placówek Oświatowych oraz dostosowano sale. Wykonawcą inwestycji był Paweł Niczyporuk Budownictwo z siedzibą w Żukach. Placówka powstała dzięki dofinansowaniu w kwocie 1 mln 158 tys. 393 zł. 

Energooszczędna polityka

Projekt „Czysta energia w Gminie Łomazy” to montaż 111 instalacji fotowoltaicznych, 233 solarnych oraz 22 kotłów CO w budynkach. Prace przeprowadziły firmy SOLTEC Pure Solar Energy S.A. z Warszawy, Antinus sp. z o.o. ze Skierniewic,  Instalco Ryszard Bałka z Łaszczowa. Projekt współfinansowany był ze środków unijnych.  Całkowity koszt inwestycji wynosi 5 395 623,00 zł a kwota dofinansowania wynosi 3 976 130,00 zł. 

Zakończono wymianę oświetlania ulicznego na lampy typu LED, ponad 500 szt. i 5 lamp z ogniwami fotowoltaicznymi. Wartość projektu "Promocja niskoemisyjności na terenie gmin północnej Lubelszczyzny" to 800 730 zł brutto z dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zadanie pn. Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego została realizowana w gminach: Wisznice, Jabłoń, Milanów, Rossosz, Łomazy, Rokitno i mieście Terespol. Prace wykonała firma Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast z Radomia. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 maja

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe