Radzyń Podlaski: Mała wojowniczka już po operacji

  • 07.05.2021, 15:45
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Mała wojowniczka już po operacji fot. Antosia Bober-Małe serduszko i wielka nadzieja na życie/Facebook
Zgodnie z zaplanowanym terminem, zabieg na który wysłali Antosię mieszkańcy powiatu radzyńskiego aż do USA, został przeprowadzony. W czwartek 29 kwietnia, w krótkim wpisie na Facebooku poinformowała o tym mama dziewczynki.

Antosia wyjechała do Pittsburgha w pierwszej połowie kwietnia. Dziewczynka ma wrodzoną wadę serca, Zespół Ebsteina.

- Dotarliśmy do profesora Jose DaSilva z UPMC Children`s Hospital w Pittsburgh. Dostaliśmy od zespołu profesora informację, że Antosia kwalifikuje się do leczenia operacyjnego metodą stożka, wymyśloną, opracowaną i z powodzeniem wdrażaną przez profesora DaSilva – informowali rodzice. Amerykańska klinika poinformowała, że operacja powinna się odbyć wiosną. Koszt całego przedsięwzięcia to 1 mln 100 tys. zł. Potrzebną kwotę udało się zebrać w terminie, wysiłkiem i zaangażowaniem wielu społeczności powiatu radzyńskiego: samorządowców, działaczy społecznych, stowarzyszeń, przedsiębiorców i ludzi dobrej woli.

- To był moment, gdy uwierzyłam, że największa siła jest w ludziach, którzy nas otaczają. Zamiast tracić czas i energię w dobijanie się do drzwi wielkich ogólnopolskich firm i instytucji, poszliśmy w aktywizację lokalnej społeczności wokół sprawy Antosi. I nagle okazało się, że wszyscy się włączają, zbierają, organizują. Wpływały te drobne kwoty od ludzi stąd i rosła suma – opowiadała pani Agnieszka. (...)

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 11 maja

Joanna Danielewicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe