Jesteś po szczepieniu? Do tych krajów możesz wjechać swobodnie

  • 09.05.2021, 10:53
  • News4Media
Jesteś po szczepieniu? Do tych krajów możesz wjechać swobodnie fot. iStock
Szczepionka na koronawirusa, oprócz większej odporności na chorobę COVID-19, daje nam również możliwość podróżowania. Już teraz osoby zaszczepione mogą się cieszyć większą swobodą. Poniżej prezentujemy listę krajów, które osoby zaszczepione będą mogły odwiedzić bez większych przeszkód.

Chorwacja

Chorwacja umożliwiła osobom, które przeszły pełne szczepienie, swobodną podróż po kraju. Pozostałe osoby muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu typu PCR lub niektórych testów antygenowych, nie starszy niż sprzed 48 godzin. Obecne zasady obowiązują do 15 maja 2021 roku.

Grecja

Grecja będzie gotowa na przyjęcie turystów w połowie maja, ale już teraz osoby, które są zaszczepione, mogą wjechać do tego kraju i to bez konieczności przedstawiania testu.

Bułgaria

Od 1 maja do tego kraju można swobodnie przyjechać. Warunkiem jest przedstawienie certyfikatu o zaszczepieniu przeciwko COVID -19. 

Litwa

Do Litwy bez testu i kwarantanny zostaną wpuszczeni wszyscy, którzy przeszli pełny cykl szczepień. Granice tego kraju bez dodatkowych restrykcji przekroczą również osoby, które chorowały w ciągu ostatnich 180 dni przed przyjazdem na Litwę. Oczywiście wymagane w takim przypadku jest zaświadczenie lekarskie sporządzone w języku angielskim.

Madera 

Bez kwarantanny i testu, jeśli jesteśmy zaszczepieni, pojedziemy również na Maderę. Zamiennikiem tutaj może być również zaświadczenie lekarskie, stwierdzające że w ostatnich 90 dniach poprzedzających przylot przeszliśmy COVID-19.

Rumunia

Rumunia przy wjeździe wymaga posiadania negatywnego wyniku testu oraz 10-dniowej obowiązkowej kwarantanny. Obostrzenia te nie dotyczą osób, które mają potwierdzenie zaszczepienia dwiema dawkami szczepionki (chyba że szczepienie jest jednostopniowe).

Inne kraje

Co ciekawe do Albanii, Dominikany, Kostaryki, Macedonii, Meksyku, Tanzanii i Zanzibaru turyści z Polski swobodnie wjadą bez testu i nie będąc zaszczepionymi.

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe