Platerów: Bezpieczne lokum dla pszczół 

  • 08.05.2021, 13:31
  • (jg)
Platerów: Bezpieczne lokum dla pszczół  fot. Renata Głuchowska
By zadbać o pszczoły, a tym samym o przyrodę, dzieci z miejscowego przedszkola zbudowały specjalne domki z gliny. To bardzo cenna pomoc dla naszych skrzydlatych sprzymierzeńców. 

Domki będę chronić te pożyteczne owady przed deszczem, niskimi temperaturami i polującymi na nie drapieżnikami. - Domek dla pszczół to cenna pomoc dla naszych skrzydlatych sprzymierzeńców oraz wielki krok w kierunku natury – podkreśla nauczycielka z platerowskiego przedszkola Renata Głuchowska.

Zajęcia w ramach projektu „Daj żyć pszczołom i sobie" realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy i finansowanego z Funduszy EOG przeprowadził zaprzyjaźniony z przedszkolem artysta – Daniel Ludwiczuk.

- Aby pomóc pożytecznym i zagrożonym wyginięciem pszczołom nasze sześciolatki na zajęciach warsztatowych wykonały domki dla pszczół z gliny. Po wyschnięciu i wypaleniu zapełnimy ich wnętrza trzciną, bambusem, słomą, gałązkami  malin, forsycji oraz kawałkami suchego drewna - dodaje Renata Głuchowska.

Wszyscy w Platerowie wierzą, że dzieciom bardzo wdzięczne będą pszczoły, a wraz z nimi wiele innych pożytecznych stworzeń. 

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe