Gmina Międzyrzec Podlaski: Tony zebranych śmieci

  • 09.05.2021, 17:05
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Tony zebranych śmieci UG Międzyrzec Podlaski
Wielka akcja sprzątania gminy niewątpliwie okazała się sukcesem, bo teren samorządu jest już czystszy o kilkanaście ton śmieci i miejmy nadzieję, że tak pozostanie przez dłuższy czas.

W akcji wzięło udział ponad 500 osób: dzieci, dorośli i seniorzy, urzędnicy i radni, strażacy, przedstawiciele klubów i stowarzyszeń oraz gminnych szkół. W roboczy strój wskoczył też wójt. – Zainteresowanie akcją było bardzo duże, codziennie zgłaszały się lokalne firmy, sołectwa, stowarzyszenia, szkoły, osoby prywatne czy strażacy ochotnicy. Dzięki wspólnej pracy posprzątaliśmy dużą część gminy. Właściwie dzięki zdecentralizowanemu charakterowi akcji udział w niej zadeklarowały setki wolontariuszy. I trudno wskazać gminną miejscowość, w której nie byłoby akcji sprzątania – podkreśla  Michał Teofilski podinspektor ds. promocji, kultury i współpracy z organizacjami pozarządowych.

Akcja trwała kilkanaście dni, a jej wyniki niestety mogą przerażać. Zebrano bowiem ponad 15 ton odpadów zmieszanych. To tyle, ile w ciągu miesiąca produkują wszyscy mieszkańcy Drelowa. To 1/3 odpadów zbieranych na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Zebrano też blisko 1 tonę odpadów szklanych i 120 opon.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe