Janów Podlaski: Dusza przelana na płótno

  • 09.05.2021, 17:12 (aktualizacja 09.05.2021, 17:32)
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Janów Podlaski: Dusza przelana na płótno fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Na swoich obrazach Sylwia Lenart-Kalinowska ukazuje prawdziwe oblicze kobiet. Jedne z nich są delikatne i łagodne, inne z kolei drapieżne i zmysłowe, wszystkie niezwykle silne. Każda jest cząstką wszechświata. Wszechświata, który malarka pokazuje podczas wystawy „Moje galaktyki” w janowskim ośrodku kultury.

Artystka pochodzi z Janowa Podlaskiego. Ukończyła biologię i naukę o ziemi na lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym, historię sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, jest też absolwentką wydziału artystycznego, a konkretnie grafiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Jest również ilustratorką okładek do książek, miłośniczką koncepcji artystycznej ut pictura poesis. Jej obrazy to kobiece akty i portrety, przedstawione za pomocą tuszu, farby, oraz pasteli. Poprzez nie przekazuje piękno i zmysłowość, drzemiącą w każdej kobiecie. Bo to właśnie kobiety, stały się dla malarki główną inspiracją.

To właśnie kobiety są głównym tematem wystawy „Moje galaktyki”, zaprezentowanej w janowskim ośrodku kultury. Wernisaż odbył się 23 kwietnia w formule online. 

 

(...)

Cały artykuł przeczytacie w najbliższym wydaniu Słowa Podlasia z 11 maja

Wernisaż, wywiad z Sylwią Lenart-Kalinowską oraz spacer po wystawie można obejrzeć na stronie www.janowpodlaski.pl, na Facebooku GOK Janów Podlaski oraz na kanale YouTube Radia Biper. Osobiście wystawę w janowskim GOK można zwiedzać do 14 maja.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe