Region: Syn znanego polityka trafił do aresztu

  • 11.05.2021, 08:00 (aktualizacja 11.05.2021, 10:23)
  • Marcin Kozarski
Region: Syn znanego polityka trafił do aresztu fot. NOSG Chełm
Jak ustaliło Słowo Podlasia, tuż przed długim weekendem aresztowany został syn znanego polityka z regionu. Prokuratura postawiła mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, zajmująca się przemytem papierosów z Białorusi do Polski przez rzekę Bug. W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił zażalenie adwokata mężczyzny na zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. 

Przypomnijmy, że grupę pod koniec marca tego roku rozbili funkcjonariusze bialskiej placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Pisaliśmy o tym 13 kwietnia w numerze 15/2021 Słowa.

Zanim jednak do tego doszło, jej działalność była przedmiotem analizy kryminalnej. Istotną rolę, w pozyskaniu dowodów przestępczego procederu, prócz osobowych źródeł niejawnych, odegrały również materiały z podsłuchów. Śledztwo w sprawie służby graniczne prowadziły wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Lublinie. Mundurowi zatrzymali pięciu obywateli Polski. - Postawiono im między innymi zarzuty popełnienia przestępstw wynikających z narażenia skarbu państwa na straty wynikające z nieuiszczonych opłat celnych i podatku VAT. Dokonano również przeszukań miejsc ich zamieszkania, gdzie znaleziono dowody prowadzenia nielegalnej działalności, które zostaną wykorzystane w toku prowadzonego postępowania - relacjonuje porucznik Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. 

 

Bialski sąd poucza prokuraturę

Według ustaleń prokuratury przemytniczą szajką zarządzał syn znanego polityka z południowego Podlasia. Mężczyzna miał zaplanować całe przedsięwzięcie, zabezpieczyć jego techniczną stronę i zwerbować pozostałych członków grupy. On też miał dokonywać podziału ról, sfinansować zakup papierosów, zaś po przywozie do kraju magazynować je w swoim garażu i zajmować się ich dalszą dystrybucją. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 11 maja

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ujta.
Ujta. 12.05.2021, 11:33
W jednym żyli domu Tatuś na górze Synuś na dole .Tatuś nie wiedział co ma w stodole.Ujta Ujta tak żądzi żona w stodole.Policzyli zabrali a jemu rogi zostali.Ujta Ujta.
znam sprawę
znam sprawę 11.05.2021, 23:31
do ktoś
a mamuśka już została uniewinniona? czy dalej powołuje biegłych ? Chłopak 17 lat poszedł do piachu,a mamuśka rządzi powiatem !a tatus gminą
Ktos
Ktos 11.05.2021, 21:50
Kamilku mamusia Cie wyciagnie nie martw sie

Pozostałe