Biała Podlaska: Warszawska z wielkim poślizgiem

  • 11.05.2021, 08:48
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Warszawska z wielkim poślizgiem fot. Joanna Danielewicz
Trzeci etap przebudowy ul. Warszawskiej miał się zakończyć na początku listopada. Prace trwają do dziś i według zapowiedzi magistratu mają się zakończyć z końcem maja. Wcześniej radni byli informowani, że na poślizg wpłynęła pogoda. Teraz wiadomo, że nie tylko. Miasto chciało w ramach umowy wykonać dodatkowo 20 metrów drogi, nieujętej w przetargu. – Tu nie chodzi o te 20 metrów, bo do terminu zakończenia inwestycji nie był wykonany odcinek objęty zamówieniem – obstaje przy swoim Dariusz Litwiniuk, szef klubu Zjednoczonej Prawicy w radzie miasta. – Wiceprezydent powiedział, że szukali furtki, by umowę aneksować.

Przetarg na II etap ul. Warszawskiej ogłaszany był wiosną ubiegłego roku. Otwarcie ofert nastąpiło 16 czerwca.

Zgodnie z zamówieniem wykonawcy mieli zrealizować inwestycję do 30 listopada 2020 roku. W zamówieniu znalazł się jednak zapis, z którego oferenci skorzystali: „Zamawiający wymaga realizacji całego przedmiotu zamówienia w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 30.11.2020 r. Wykonawca może zaoferować krótszy termin realizacji zamówienia zgodnie z opisanymi w rozdziale XIII SIWZ zasadami.” Do przetargu stanęły dwie firmy, obie skróciły termin realizacji i zadeklarowały jej zakończenie 2 listopada 2020 roku. Miasto na inwestycję przeznaczyło 10 mln 219 tys. 709 zł, a firma która przetarg wygrała zaproponowała realizację za 9 mln 303 tys. 812 zł.

Pogoda to nie wszystko
Gdy termin realizacji inwestycji minął, a przebudowa wciąż była w proszku, radni zaczęli o nią dopytywać. - Pytałem w marcu, czemu inwestycja nie jest realizowana, została przerwana. Usłyszałem, że zima była jedną z przeszkód. Że żaden z wykonawców nie podjąłby się położenia ostatniej warstwy, bo w tych warunkach nie dałby rękojmi – mówi Dariusz Litwiniuk (ZP). (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 11 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe