Radzyń Podlaski: Droga znana na całą Polskę, a inwestorów nie przybyło

  • 12.05.2021, 09:11
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Droga znana na całą Polskę, a inwestorów nie przybyło
„Czułam wściekłość. Bo to wygląda tak, jakby urzędnicy nas oszukali. Zakpili z mieszkańców, którzy proszą o załatanie dziur, bezpieczny chodnik czy wodociąg. Mają nas za nic. Ciekawe tylko dla kogo ta piękna droga do przyszłości?” – skomentowała w "Chwili dla Ciebie" prezentację ul. Przemysłowej w TVN Turbo Iwona Niebrzegowska-Kuchnia. Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto, do którego kobieta należy, zapytało o aktywność miasta w pozyskiwaniu inwestorów na tereny, do których zbudowano drogę za 3 mln zł. I tu się dopiero zrobiło ciekawie…

Ulica Przemysłowa została oddana do użytku w ubiegłym roku. Trzeba zaznaczyć, że było to  najpoważniejsze przedsięwzięcie drogowe 2020 roku, zapisane w budżecie miasta Radzyń Podlaski. Droga ma 400 metrów, a całość inwestycji zamknęła się kwotą niespełna 3 mln zł. 1,6 mln zł miasto otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych.- Droga skomunikuje nowe tereny inwestycyjne, o powierzchni 36,16 ha, przeznaczone pod przemysł i usługi – informowała przy okazji zakończenia inwestycji rzecznik radzyńskiego ratusza, Anna Wasak. (...)

(...)

Swego nie znacie?

Materiał opublikowany przez ogólnopolską telewizję nie przeszedł bez echa. Magistrat publikował na swojej stronie internetowej list od mieszkańca: „Oceniam go jako zwykły widz i osoba niemająca związku ze sprawą, za to jako znająca specyfikę pobudzania inwestycji w samorządzie, jako szkodliwy i prześmiewczy. Dobrano informacje pod tezę jakoby o rozrzutności władz lokalnych, braku uzasadnienia itd. Wszystko to, by obśmiać wykonaną drogę. (…)żaden nowy inwestor nie zainwestuje w miejscu, do którego nie ma dostępu w postaci drogi - to warunek absolutnie niezbędny aby napędzać nowe inwestycje (…). Ramowe informacje słusznie przekazała przedstawicielka Państwa gminy."

Natomiast Iwona Niebrzegowska-Kuchnia swoje odczucia po obejrzeniu materiału o ul. Przemysłowej przekazała „Chwili dla Ciebie”. „To na podstawowe potrzeby ludzi nie ma, a na drogę donikąd wydaje się 3 mln zł! Głupota urzędników nie zna granic!”. Pani Iwona od kilku lat próbuje zainteresować magistrat brakiem wodociągu przy uliczce, przy której mieszka. „Od 2012 roku chodzę do urzędu i doprosić się nie mogę. Ciągle słyszę: nie teraz, proszę czekać, nie ma pieniędzy. Na każdej prawie ulicy, na naszym osiedlu brakuje a to wodociągu, a to chodnika, nie mówiąc o asfalcie. Ulice są dziurawe, Utwardzone byle czym.”- informuje w publikacji  Niebrzegowska-Kuchnia. Gdy obejrzała materiał TVN o ul. Przemysłowej, przyznaje że poczuła wściekłość. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 11 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Radzynia
Mieszkaniec Radzynia 15.05.2021, 11:01
Rebek to najgorszy burmistrz Miasta, za jego kadencji dla mieszkańców Radzynia nie zrobił nic, dba tylko o swoje rodzine i szemrane interesy, jego zarządzaniem powinni zająć się odpowiednie instytucje, NIK, prokuratura.
wola
wola 13.05.2021, 05:52
banda zlodziejska nic wiecej ktos kupil te dzialki pod inwestycje dlatego powstala tam droga do nikad. Wlodaze miasta maja w nosie ze gdzies niema wodociagu i chodnika ze ludzie czekaja na podstawowe inwestycje , jest dobry biznes trzeba kozystac zrobic droge kupic dzialki i czekac az pojawi sie inwestor
Onufry
Onufry 12.05.2021, 12:15
Rebek syn burmistrz skupil dzialki wokoło tej drogi I o co chodzi ?Należy się im ciezko pracują na przyszlosc swoich wnuków ..A biedota niech pattzy jak zyje bogatszy
Myślący
Myślący 12.05.2021, 10:25
Nie było tej drogi było źle, jest droga też jest źle. Ach co za głupi ludzie. Jest droga, może za rok dwa ktoś postawi nowa fabrykę albo Braun się rozbuduje. Robicie afere bo jest droga. Jesteście debilami.

Pozostałe