Krynica Vitamin SA 

  • 12.05.2021, 14:51
  • (jlk)
Krynica Vitamin SA  fot. Krynica Vitamin
Krynica Vitamin SA to jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych, a także – od początku pandemii koronawirusa – płynów do dezynfekcji. To również spółka giełdowa, notowana w indeksie sWIG80, zrzeszającego najprężniej rozwijające się firmy w Polsce.

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin mieści się w Dziadkowskiem-Folwarku, niewielkiej miejscowości w gm. Huszlew, pow. łosicki, leżącej na pograniczu województw mazowieckiego i lubelskiego. W zakładzie pracuje ponad 270 osób.

To właśnie w niewielkim Dziadkowskiem-Folwarku w ubiegłym roku Krynica Vitamin wyprodukowała 457 milionów sztuk napojów, które są nie tylko w polskich sklepach, ale popłynęły również kontenerami do USA, Australii czy Chile. Krynica Vitamin specjalizuje się w tworzeniu receptur i produkcji napojów – dla sieci handlowych, a także znanych marek globalnych.

Ubiegły rok był dla spółki wyjątkowy. Firma wykazała się odwagą, niestandardowym działaniem, błyskawiczną reakcją na Covid-19. Wiosną 2020 r., po wybuchu pandemii koronawirusa, firma znalazła się na zakręcie. Kontrahenci zaczęli zmniejszać zamówienia. Krynica Vitamin zaczęła szukać rozwiązań, by przetrwać. Spółka zdobyła surowiec, ożywiła starą linię produkcyjną i rozpoczęła produkcję płynów do dezynfekcji. Miało to ogromny wpływ na Spółkę. Krynica Vitamin nie tylko przetrwała, ale włączyła się w walkę z pandemią i wypracowała rekordowe wyniki finansowe. Przychody spółki w ubiegłym roku osiągnęły poziom 450 mln zł.

Krynica Vitamin jest firmą globalną, ale z lokalnym, podlaskim rodowodem. Firma dba o lokalną społeczność, wspierając szereg instytucji publicznych w powiecie łosickim i bialskim płynami do dezynfekcji. Firma dąży do wprowadzenia w zakładzie produkcyjnym gospodarki układu zamkniętego i bycia po zielonej stronie mocy. W tym roku zakontraktowała energię elektryczną w zakładzie, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Firma też angażuje się społecznie. Niedawno 40 wolontariuszy firmy zebrało 3 tony śmieci w okolicach zakładu i nad rzeką Piszczanką.

Krynica Vitamin S.A. SMS O TREŚCI SPDP.1 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe