Szczypiorniści AZS AWF wygrali w Płocku i zapewnili sobie grę w lidze centralnej

• 13.05.2021, 14:30
  • (AK)
Szczypiorniści AZS AWF wygrali w Płocku i zapewnili sobie grę w lidze… Krzysztof Chodyka
W zaległym meczu 18. kolejki pierwszej ligi piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska pokonali na wyjeździe rywali z SMS ZPRP Płock. Po tej wygranej już wiadomo, że bialczanie, którzy są wiceliderami tabeli, mają zapewniony awans do ligi centralnej.

SMS ZPRP Płock – AZS AWF Biała Podlaska 26:33 (13:15)

AZS AWF: Niedzielski, Adamiuk, Kozłowski - Polok 7, Kandora 5, Bekisz 4, Maksymczuk 4, Urbaniak 4, Niedzielenko 3, Kozycz 2, Ziółkowski 2, Dorofiejew 1, Stefaniec 1, Łazarczyk, Mazur, Tarasiuk.

Do przerwy bialczanie prowadzili tylko dwoma bramkami, ale w drugiej połowie już zdecydowanie dominowali na parkiecie, radząc sobie nawet w podwójnym osłabieniu. - Drużyna już spełniła postawiony przed nią przed obecnym sezonem cel, czyli awans do ligi centralnej, i należą się jej gratulacje - mówi Mariusz Lichota, prezes KS AZS AWF Biała Podlaska. - Teraz nasz zespół rozegra ostatnie w tym sezonie spotkanie we własnej hali, w sobotę 15 maja (początek godzina 18) z Azotami-Puławy II. Wiem też, że nasi kibice będą chcieli w szczególny sposób podziękować drużynie przed meczem z Puławami.

Więcej w najbliższym, papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.