Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić

  • 16.05.2021, 16:30
  • News4Media
Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić fot. iStock
Tegoroczne stawki prac sezonowych mogą być naprawdę wysokie. Gdzie można nieźle zarobić?

Ile można zarobić w pracy sezonowej w Polsce?

Z danych Personnel Service z 2020 roku wynika, że na największą stawkę godzinową wśród pracowników sezonowych w zeszłym roku mogli liczyć instruktorzy surfingu i kitesurfingu - ok. 25 zł netto/h (na rękę). Na kolejnym miejscu uplasowali się kelnerzy ze stawką ok. 20 zł netto/h, wliczając w to napiwki. Nianie i opiekunowie osób starszych zarabiali ok. 18 zł netto/h, a ok. 15 zł netto/h wynosiło wynagrodzenie pomocnika kucharza. Najmniej, bo ok. 13-14 zł netto/h zarabiali uliczni sprzedawcy, osoby pomagające przy zbiorach, pokojówki, ratownicy i opiekunowie kolonijni. W tym roku stawki poszły w górę. Ratownik wodny, który w zeszłym sezonie mógł liczyć średnio na  13,75 zł/h netto, w tym roku może zarobić nawet 23 zł/h netto. Oferty sięgające 5000 zł za miesiąc brutto (czyli ok. 3700 zł na rękę) można znaleźć na to stanowisko we Wrocławiu (woj. Dolnośląskie) czy Jarosławcu (woj. Zachodniopomorskie). Wiele lokali gastronomicznych, zwłaszcza tych znajdujących się w miejscowościach turystycznych, szuka nowych kucharzy.

 „Zatrudniona osoba może liczyć z naszej strony na dobre wynagrodzenie, zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie. Wymagana książeczka sanepidu. Pensja 4000- 4500 zł miesięcznie na rękę.” - brzmi treść ogłoszenia na to stanowisko w pensjonacie w Pobierowie (woj. Zachodniopomorskie).

Coraz częściej pracodawcy szukający pracowników oferują także umowę o pracę, a nie tzw. „śmieciówki”. Kuszą również darmowym zakwaterowaniem na miejscu i pełnym wyżywieniem. Nawet 6000 zł/brutto miesięcznie obiecuje zaś warszawska „firma z licencją taxi”, która zachęcą do współpracy następująco:

„Studiujesz lub masz stałą pracę? U nas jesteś w stanie dorobić po pracy lub po studiach. Zapewniamy: pracę bez żadnych opłat za samochód, elastyczny grafik, samochody o podwyższonym standardzie, przesłony oddzielające tylną kanapę od przestrzeni kierowcy, karty paliwowe, cotygodniowe wypłaty, atrakcyjny system motywacyjny, płyn dezynfekcyjny i maseczki ochronne. Jesteśmy w stanie dostosować dostępność auta pod twoje potrzeby”.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe