Gmina Sarnaki: Ruszył KOSTEKchallenge

  • 15.05.2021, 12:30
  • Joanna Gąska
Gmina Sarnaki: Ruszył KOSTEKchallenge
Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach postanowili pomóc ciężko choremu chłopcu. 

O dzielnym, 8-letnim Kostku, który cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu i niedobory odporności pisaliśmy w wydaniu 17/2021 Słowa. Przypominamy, że ratunkiem w walce z chorobą są wlewy z immunoglobulin. Jednak mimo, że terapia jest już dostępna w Polsce, jej koszt zwala z nóg.

W pomoc angażuje się coraz więcej osób, które znajdują przeróżne sposoby na uzbieranie pieniędzy na terapię. Z pomocą przyszło również starostwo. Tuż przy budynku stoi już wielkie serce na nakrętki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Kostka. Trwa też KOSTEKchallenge, zapoczątkowany przez uczniów i nauczycieli ze szkoły w Sarnakach. 

- Chcemy pomóc Kostkowi i rozpoczynamy charytatywny łańcuszek KOSTEKchallenge (zainspirowani akcją Gaszyn Challenge), by wesprzeć rodziców Kostka Daniluka w zbieraniu środków na leczenie chłopca kosztowną terapią immunoglobulin. Kostek ma 8 lat, dlatego akcja KOSTEKchallenge polega na wykonaniu przez nominowanych 8 pompek lub 8 przysiadów lub min. 8 sekund wesołego tańca. Wyczyn należy nagrać, opublikować i oznaczyć #KOSTEKchallenge w ciągu 4 dni od nominacji. Każdy uczestnik zabawy wpłaca 5 zł (lub wielokrotność 5 zł) na rzecz Kostka oraz nominuje 3 kolejne osoby, grupy lub instytucje - napisano w mediach społecznościowych na profilu szkoły. Do akcji przyłączają się kolejne osoby i kolejne instytucje.

Kostek jest obecnie podopiecznym Fundacji Serca dla Maluszka, założono dla niego również zbiórkę na portalu zrzutka. Pieniądze można wpłacać pod adresem https://zrzutka.pl/7xuwa2 lub na konto Fundacji „Serca dla Maluszka” Ul. Kowalska 89/143-300 Bielsko-Biała Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Tytułem: Konstanty Daniluk

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe