Powiat bialski: Szkolenia strażaków

  • 15.05.2021, 12:15
  • (pc)
Powiat bialski: Szkolenia strażaków KM PSP Biała Podlaska
Niedawno w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim oraz Małaszewiczach odbyły się egzaminy, kończące część teoretyczną szkolenia podstawowego strażaków-ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bialskiego. Łącznie do egzaminu przystąpiło 65 druhów, zaliczając zestawy pytań pozytywnie.

W dalszej części szkoleń adepci będą przygotowywani do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w praktyce. Wśród ćwiczeń, które muszą przejść kursanci znajdują się m.in. wejście na 23-metrowy podnośnik, praca w aparatach układu oddechowego oraz posługiwanie się narzędziami hydraulicznymi, używanymi przy wypadkach komunikacyjnych. Zwieńczeniem szkolenia będzie test w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia PSP w Lublinie oraz egzamin praktyczny, potwierdzający nabyte umiejętności.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe