Pożar koparki na terminalu. Straty wynoszą 300 tysięcy

  • 17.05.2021, 16:51
  • red.
Pożar koparki na terminalu. Straty wynoszą 300 tysięcy KM PSP Biała Podlaska
W niedzielę, 16 maja, doszło do pożaru koparki na terminalu przeładunkowym Podsędków w gminie Zalesie. Koparka znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie hałdy zrębki, na której pracowała, ale na szczęście strażacy zdążyli zagasić ogień.

W niedzielę, 16 maja, około godziny 13:00 na rampie kolejowego terminala przeładunkowego Podsędków, doszło do pożaru koparki, która w momencie dojazdu straży pożarnej całkowicie objęta była ogniem. Koparka znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie hałdy zrębki, na której pracowała. Na czas prowadzenia działań gaśniczych został wstrzymany ruch kolejowy na torowisku terminala. - Na skutek wysokiej temperatury stopieniu uległ przewód paliwowy, doprowadzając do wycieku oleju napędowego, który uszczelniono zaślepiając go. Rozlewisko oleju napędowego zmieszanego z wodą użytą do gaszenia, obwałowano i zasypano zrębką - przekazuje KM PSP w Białej Podlaskiej. Straty oszacowano ogółem na 300 tys. zł – dotyczą spalonej koparki. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Małaszewicze oraz 1 zastęp OSP KSRG Zalesie.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe