Zakłady Mleczarskie Laktopol-A Sp. z o.o.

  • 18.05.2021, 15:51
  • (jlk)
Zakłady Mleczarskie Laktopol-A Sp. z o.o.
Historia zakładu w Łosicach sięga 1989 roku, kiedy to przetworzono pierwszy litr mleka. Podstawową działalnością Zakładów Mleczarskich Laktopol-A jest produkcja masła oraz miksów tłuszczowych, które od wielu lat są cenione przez konsumentów. To także eden z największych producentów w mleka i serwatki w Polsce.

– Dzisiejszy zakres działalności firmy obejmuje pełny proces produkcyjny począwszy od skupu mleka, poprzez wstępne jego przetwórstwo, produkcję wyrobów finalnych oraz dystrybucję krajową i zagraniczną. Grupa przerabia miesięcznie ponad 60 mln litrów surowców płynnych, takich jak mleko, śmietanka i serwatka. Generuje przychody na poziomie 1,8 mld zł rocznie – mówi Monika Czapska-Zych, dyrektor Zakładu Mleczarskiego "Laktopol-A" w Łosicach. – Jesteśmy jednym z największych producentów mleka i serwatki w proszku w Polsce. Nasze produkty proszkowe znane są niemal na całym świecie. Od lat jesteśmy również producentem masła, miksów maślanych oraz margaryn. Masło i miksy produkowane przez "Laktopol-A" znane są na rynkach czeskim, słowackim, rumuńskim i bułgarskim. W tym roku trafiły również na rynek kubański – zaznacza Monika Czapska-Zych.

– W ostatnim roku nasze produkty otrzymały wiele prestiżowych nagród i odznaczeń a wśród nich: Znak Jakość Tradycja, Certyfikat Dobry Produkt, Certyfikat Doceń Polskie. W najbliższych miesiącach na rynek trafią produkty UHT z powstającej obecnie linii produkcyjnej. Wyroby te kierowane będą głównie do branży gastronomicznej, w ofercie znajdą się śmietanki do ubijania, mieszanki do lodów i wiele innych. Marka „łosickie” jest coraz bardziej rozpoznawalna, wprowadzenie nowej linii produktów „łosickie HoReCa” pozwoli nam dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców – opowiada Monika Czapska-Zych.

Polindus-Laktopol to grupa kapitałowa składająca się mi.in ze spółek Polindus, Laktopol oraz Laktopol-A. Grupa działa na rynku od ponad 20 lat. Firma posiada swoje zakłady produkcyjne w Łosicach, Suwałkach i Gąsewie.  Poza działalnością produkcyjną firma stara się promować region i aktywnie wspierać wszelkie inicjatywy społeczne. – Zależy nam na zaznaczeniu naszej obecności w życiu lokalnej społeczności – podsumowuje dyrektor.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe