Szósta odsłona budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej

  • 19.05.2021, 09:59
  • Joanna Danielewicz
Szósta odsłona budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej
17 maja ruszyła procedura w ramach BO miasta Biała Podlaska. W tym roku do dyspozycji mieszkańców miasto zabezpieczyło 2 mln zł.

Organizacja konkursu na inwestycje w ramach BO odbędzie się w mieście już szósty raz. W tym m roku po raz drugi procedura będzie się odbywać na zasadach zainaugurowanych w ubiegłym roku. Wybierzemy więc jeden duży projekt i projekty małe. Jak to wygląda w praktyce, bialczanie dowiedzą się zresztą również w tym roku, bo właśnie do końca 2021 miasto ma czas na realizację przedsięwzięć wybranych w tej konwencji do realizacji w tym roku.

Rok temu do BO zgłoszono 27 pomysłów, z czego 20 przeszło pozytywną weryfikację i stanęło w szranki podczas głosowania mieszkańców. Pieniądze na tzw. projekt duży wygrała inicjatywa mieszkańców os. Młodych „Aktywna Biała”. Wśród wybranych do realizacji małych projektów znalazły się: mural i izba pamięci „Historia Bialskiego Lotnictwa”, rozbudowa boiska wielofunkcyjnego ul. Rewakowicza, modernizacja chodnika przy ul. Na Skarpie, przebudowa ul. Małej oraz wymiana oświetlenia i nagłośnienie hali sportowej SP 3, „Kreatywni w Akcji” -  naukowy plac zabaw przy SP 5. „Nasz Wspólny Świat” koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej, „Leśny zakątek" - edukacyjna ścieżka przyrodniczo-rekreacyjna. „Ulica Długa bez mandatów” .

W tym roku akcja BO rusza 17 maja. Miasto na realizację wybranych projektów przeznaczyło 2 mln 010 tys. zł, czyli o 210 tys. zł więcej niż rok temu. Nabór zorganizowany został znów w dwóch kategoriach. Projekty małe to te, których koszt mieści się między 50 tys. zł a 300 tys. zł, projekty duże mogą kosztować od 301  tys. zł do 600 tys. zł. - Projekty małe mogą dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy albo powiatu. Projekty duże mogą również dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy albo powiatu, ale muszą być to zadania inwestycyjne takie jak m.in.: remonty, budowy bądź przebudowy infrastruktury – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik UM.

Szczegóły dotyczące przebiegu tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znaleźć można na stornie internetowej miasta w zakładce BO.

Ważne daty:

17 maja – 11 czerwca – nabór wniosków

14 czerwca – 19 lipca – ocena wniosków

20 lipca – publikacja listy projektów

21 – 27 lipca – składanie odwołań

22 lipca – 10 sierpnia – rozpatrywanie odwołań

23 sierpnia – publikacja zakwalifikowanych projektów

26 sierpnia – 6 września – głosowanie na kartach do głosowania

26 sierpnia – 10 września – głosowanie przez internet

Do 4 października – ogłoszenie wyników BO 2021

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe