Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec

  • 28.05.2021, 15:17
  • (jlk)
Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec
Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. To największe przedsięwzięcie firmy Fun Park Sp. z o.o.  Ogród znajduje się nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim,  na 18 hektarach. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów.

Obszar Magicznych Ogrodów pozwala na przyjęcie wielu gości, bez ryzyka tworzenia się grup. Dodatkowym atutem jest roślinność, której ilość korzystnie wpływa na odporność zwiedzających. Oczywiste jest także przestrzeganie wszystkich obowiązujących regulacji sanitarnych. Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych. W Magicznych Ogrodach są mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Można przystanąć na punktach widokowych i spędzić czas na plaży i stawie z tratwami. Rodzice małych dzieci mają do dyspozycji przestronne toalety z przewijakami i w razie potrzeby pomoc medyczną. Na kierowców czekają bezpłatne parkingi na 1500 miejsc. Na wszystkich ogródki restauracyjne i kawiarnie.

Spacerując po parku, odwiedzający spotykają elementy baśniowej opowieści: Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Tratwy i Kwiatowa Dolina. Warto odwiedzić Krasnoludzki Gród i Drzewa, Krasnoludzką Wieżę Prób, czyli 15 – metrową zjeżdżalnię. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron drzew. Opowieść Magicznych Ogrodów ma swoich bohaterów. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach można spotkać czarodziejów, krasnoludy, wróżki smużki, bulwiaki, robanki i włochate mordole. Ogród pełny jest kwiatów. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”, która powstawała 25 lat pod okiem jedynego polskiego hodowcy, Romana Szymańskiego. W parku znajdujemy kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. 

Magiczne Ogrody to także pierwszy polski park sensoryczny. Starannie zaprojektowana przestrzeń pomaga we właściwym działaniu zmysłów najmłodszych gości. Zwiedzający zetkną się z intensywnymi kolorami, dźwiękami, zapachami, dotykiem i smakiem. Mogą wynająć dostępne w okolicy miejsca noclegowe i cieszyć się kilkudniowym pobytem w Magicznych Ogrodach. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.magiczneogrody.com, www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec i instagram.com/magiczne_ogrody.

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec SMS O TREŚCI SPSP.6 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe