Spółdzielnia Inwalidów ELREMET

  • 28.05.2021, 15:20
  • (jlk)
Spółdzielnia Inwalidów ELREMET
S.I. Elremet to dziś marka utożsamiana przez odbiorców z profesjonalizmem i najwyższą jakością wyrobów. Mimo ponad 55-letniej historii, w regionie lubelskim była stosunkowo mało znana lub kojarzyła się z produkcją rękawic. W ostatniej dekadzie Spółdzielnia przeistoczyła się w bardzo nowoczesną, zatrudniającą blisko 400 pracowników firmę, działającą na rynku ogólnopolskim w dwóch branżach produkcyjnych, odzieżowej i przetwórstwa tworzyw.

Zakład Odzieżowy jest wiodącym w kraju producentem specjalistycznej, nowej generacji odzieży dla służb mundurowych, również z klejonymi szwami, przede wszystkim dla Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej, Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, urzędów celnych, wojsk specjalnych i misji zagranicznych. W 2020 r. uszył ponad 80 tys. kompletów różnego rodzaju mundurów oraz ponad 40 tys. sztuk koszul, spodni, kurtek i innych sortów mundurowych. Pomimo olbrzymiej konkurencji na trudnym i wymagającym rynku przetargów publicznych dla służb mundurowych, w dobie pandemii spółdzielni udało nam się utrzymać wysoki poziom sprzedaży i bardzo dobre wyniki finansowe.

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych specjalizuje się w bardzo trudnej technologicznie produkcji tub polietylenowych i laminatowych dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego (rocznie ok. 25 mln sztuk). W tubach tych sprzedają swoje produkty tak znane polskie firmy jak: Ziaja, Dr Eris, Bielenda, Eveline Cosmetics, Pollena i in.

Elremet posiada również Przychodnię zakładową – Dział Fizjoterapii ma podpisaną umowę z NFZ i świadczy usługi rehabilitacyjne pracownikom oraz mieszkańcom Białej Podlaskiej i okolic. Przy Spółdzielni funkcjonuje również Warsztat Terapii Zajęciowej dla 37 dorosłych osób niepełnosprawnych.

Podstawą dzisiejszych osiągnięć Elremetu są trzy najważniejsze filary firmy. Po pierwsze: wspaniała załoga, doświadczeni i profesjonalni w swej pracy pracownicy. Po drugie: supernowoczesny park maszynowy oraz wysoki standard miejsc pracy i zaplecza socjalnego (w ostatnich trzech latach na inwestycje i remonty firma wydała ponad 10 mln zł). I po trzecie: od wielu lat buduje kulturę organizacyjną, która jest wyznacznikiem wielu standardów obowiązujących w Spółdzielni i wpływających na jej wizerunek.

Za wielokierunkowe działania poprawiające warunki pracy, estetykę pomieszczeń, ergonomię pracy i in., Elremet zdobył niedawno w prestiżowym ogólnopolskim konkursie tytuł Lodołamacza 2020, zajmując I miejsce w makroregionie południowo-wschodniej Polski.

NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe