Gmina Borki unowocześni oświetlenie

  • 31.05.2021, 08:18
  • (joan)
Gmina Borki unowocześni oświetlenie fot. Urząd Marszłakowski WL Wójt Radosław Sałata z końcem kwietnia odebrał od marszałka Jarosława Stawiarskiego promesę na dotację projektu związanego z energooszczędnym oświetleniem w gminie
Dzięki zwiększeniu alokacji przez Urząd Marszałkowski w Lublinie na działania w ramach zwiększania niskoemisyjności, dofinansowanie na projekt związany z wymianą oświetlenia otrzymała gmina Borki.

Pieniądze można było pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 z Działania 5.5 Promocja niskoemisyjności. - Początkowa kwota alokacji w tym konkursie wynosiła nieco ponad 23 mln zł, a dzięki w sumie sześciokrotnemu zwiększeniu alokacji teraz jest to ponad 90 mln zł – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Z końcem kwietnia możliwe stało się więc przekazanie dotacji siedmiu samorządom z listy rankingowej, które wcześniej na dotację się nie załapały. Wśród nich znalazła się gmina Borki. Przygotowała ona projekt pn. „Budowa i modernizacja energooszczędnego oświetlenia ulicznego i drogowego w Gminie Borki”, wart 2.1 mln zł. Unijna dotacja dla tego przedsięwzięcia wyniosła blisko 1,5 mln zł.

- Tamtejszy samorząd wybuduje kablowe oświetlenie w miejscowościach Borki, Pasmugi, Maruszewiec, Stara Wieś, Tchórzew, Tchórzew Kolonia (Siarczysta Góra), Krasew oraz Osownie. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych w ramach realizacji tego projektu wyniesie 8,70 [tony równoważnika CO2/rok], a wsparte łącznie zostaną 203 sztuki energooszczędnych punktów świetlnych – informuje rzecznik w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe