Radzyń Podlaski: Miasto chwali się parkingiem. Internauci zdziwieni

  • 04.06.2021, 08:34
  • Joanna Danielewicz
Budowa parkingu przy ul. Parkowej fot. UM Radzyń Podlaski Parking przy ul. Parkowej jest już gotowy. Teraz tu staną pojazdy, które parkowały dotąd na pl. Rynek
O parkingu przy grobli kasztanowe w okolicach ul. Parkowej mieszkańcy Radzynia słyszą już drugi rok. Teraz w kontekście prac rewitalizacyjnych, rozpoczynających się na pl. Rynek. Czujni internauci wytykają miastu  powielanie informacji. Okazuje się jednak, że narracja ratusza jest konsekwentna, tylko czas realizacji długi.

Już niedługo zaczną się prace rewitalizacyjne na pl. Rynek. Miasto realizuje je w ramach wielkiego projektu "Poprawa stanu infrastruktury zespołu pałacowo - parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim". Wykonawcą jest firma "SORTED" Sp. z o.o. z Piaseczna. Wykonanie usługi zaoferowała za 3 267 240 zł. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia placu, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, wybudowana zostanie fontanna i stanie nowe oświetlenie. Wycinką ma zostać objętych 13 drzew.

Do tej pory na pl. Rynek parkowały samochody. Teraz takiej możliwości nie będzie. Miasto ogłasza jednak, że: „W związku z rewitalizacją Rynku i koniecznością zamknięcia terenu byłego dworca PKS jako placu budowy, utworzony został parking przy skrzyżowaniu Grobli Kasztanowej z ul. Parkową.”

Informacja zaskoczyła internautów, którzy przeczytali ją na profilu facebookowym miasta. „Ten parking i tak miał być utworzony zanim w planach była rewitalizacja PKS, pałacu i Jana Pawła 2 więc czym się ekscytować? Przypominam że ten parking miał czas budowy do grudnia 2020 roku a tu dalej w powijakach” (pisownia oryg.) – pisze w komentarzach jeden z internautów. Inny przytacza publikacje na temat parkingu, pojawiające się w internetowych mediach lokalnych w ubiegłym roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 1 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe