Jaką bramę garażową z Katowic wybrać?

  • 04.06.2021, 11:57
  • Artykuł sponsorowany
Jaką bramę garażową wybrać
Brama garażowa jest elementem, który spełnia wiele funkcji jednocześnie. Główny jej zadaniem jest jednak ochrona wszystkiego, co znajduje się za nią, wewnątrz pomieszczenia lub obiektu. Dlatego też tak ważne jest, jaki model wybierzemy oraz na jakiego producenta się zdecydujemy. A wybór mamy naprawdę ogromny. Możemy wyróżnić wiele rodzajów bram garażowych, które posiadają różne sposoby otwierania, ale także sprawdzają się doskonale w konkretnych obiektach.

Rodzaje bram garażowych

W zależności od ilości miejsca, które posiadamy w garażu i przed nim, a także sposobu otwierania, możemy wyróżnić bramy, które różnią się od siebie budową, sposobem otwierania, a także materiałem wykorzystanym w produkcji. Parametry te mają niezwykle istotne znaczenie w życiu codziennym, kiedy w ciągu dnia minimum kilka razy otwieramy bramę. Jeśli chodzi o bramy garażowe Katowice to miasto, w którym spotkasz producentów oferujących bramy uchylne, segmentowe, rolowane oraz rozwierane. Warto dowiedzieć się jakie możliwości kryje w sobie każdy rodzaj tych bram, aby podjąć jak najlepszą decyzję podczas zakupu odpowiedniego modelu do swojego domu.

Zalety bramy uchylnej

Brama uchylna to rozwiązanie, po które sięga coraz mniej właścicieli obiektów. I choć kiedyś były wybierane niezwykle często, ze względu na znacznie mniejszy wybór u producentów, dziś niewiele osób decyduje się na nią. Choć ma wiele zalet, jej największą wadą jest to, że wymaga wiele miejsca na podjeździe. Wszystko ze względu na sposób otwierania, bo jak łatwo się domyślić z samej nazwy, skrzydła bramy otwierane są na zewnątrz.

Zalety bramy segmentowej

Brama garażowa segmentowa t zdecydowanie rozwiązanie, które w dzisiejszych czasach zyskuje liczne grono zwolenników. Nie wymaga najmniejszej ilości miejsca przed podjazdem, przez co nie tylko więcej osób może się na nią zdecydować, ale także nie zajmuje przestrzeni, którą możemy zagospodarować w znacznie lepszy sposób. Ten rodzaj bram dzieli się na górne i boczne, co odnosi się do mechanizmu otwierania.

Zalety bramy rolowanej

Niemal na tak samo wysokiej pozycji, co brama segmentowa stoi brama rolowana. Ona również nie wymaga miejsca, na podjeździe, a co najlepsze zajmuje go również znacznie mniej od bramy segmentowej. Wiele osób stosuje w kierunku niej określenia żaluzja, bo niemal na takiej samej zasadzie działa. Z tą różnicą, że brama jest znacznie szczelniejszym rozwiązaniem i zapewnia doskonałą ochronę pomieszczeniom. Znając już rodzaje bram i zalety poszczególnych modeli możesz podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe