Łomazy: Symbolicznie otwarto nową drogę

  • 07.06.2021, 15:43
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Symbolicznie otwarto nową drogę fot. UG Łomazy
Dziś, 7 czerwca, w Łomazach oficjalnie przekazano do użytkowania i poświęcono ulicę Podrzeczną i Topolową. Inwestycja kosztowała blisko 2 100 000 zł. Dzięki niej jedna z głównym ulic miejscowości jest nowoczesna i bezpieczna. 

– Inwestycję na której dziś się znajdujemy, odebraliśmy w grudniu 2020 r., natomiast od momentu wykonania dokumentacji, złożenia wniosku, poprzez wykonanie inwestycji i rozliczenie projektu minęło blisko 3 lat. Obecnie jesteśmy na etapie rozliczenia projektu, ale już dziś chcieliśmy dokonać symbolicznego otwarcia, a także poświęcenia inwestycji – mówił podczas otwarcia wójt Jerzy Czyżewski.

W uroczystości udział wzięli mieszkańcy gminy, radni, sołtysi oraz m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, kierownik filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk, radna sejmiku województwa Barbara Barszczewska, wikariusz parafii w Łomazach ks. Krzysztof Zawadzki, przewodniczący rady gminy Andrzej Wiński, prezes i wiceprezes PRD S.A. Leszek i Piotr Horeglad oraz prezes zarządu Invescom sp. z o.o. Waldemar Malesa. Ks. K. Zawadzki poświęcił ulicę, a wstęgę przecięto wspólnie. 

Wartość inwestycji to blisko 2 100 000 zł. Dofinansowanie w ramach działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 to blisko 1 300 000 zł, a z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych blisko wyniosło 400 tys. zł. Wkład gminy Łomazy to nie całe 420 tys. zł. Inwestycja została wykonana w ponad 80 proc. z dofinansowaniem zewnętrznym.

– W ramach projektu została wykonana nowa podbudowa z kruszywa na odcinku od ul. Wisznickiej do ul. Kościuszki oraz nawierzchnia z warstwy wyrównawczej i ścieralnej z betonu asfaltowego od ul. Wisznickiej do drogi wojewódzkiej nr 812 o długości 1,29 km. Wykonano także chodniki, zjazdy oraz parking przy stadionie. W ramach prac zjazd z drogi wojewódzkiej został odwodniony i poszerzony – opowiada wójt.

Realizacja inwestycji odbyła się w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawcą inwestycji była firma PRD S.A. z Białej Podlaskiej. Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego nad budową drogi została firma Investcom z Białej Podlaskiej.ż niebawem relacja z wydarzenia i galeria zdjęć w naszym tygodniku. A tutaj kadry z biegów młodszych grup

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe