Kręćmy kilometry dla Białej!

  • 09.06.2021, 08:00
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Walka Białej Podlaskiej o tytuł Rowerowej Stolicy Polski fot. Archiwum/Adam Trochimiuk
1 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ponownie bierze w niej udział Biała Podlaska, która w ubiegłym roku zajęła w konkursie drugie miejsce. Aby pomóc miastu w walce o puchar wystarczy zainstalować aplikację i przejeżdżać na rowerze jak najwięcej kilometrów. Samorząd, by zachęcić do udziału mieszkańców, przygotował z tej okazji specjalne konkursy.

W tegorocznej, już trzeciej, edycji walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski przejechane kilometry zliczane są od 1 do 30 czerwca. W Białej Podlaskiej inauguracja akcji odbyła się właśnie 1 czerwca. Jako pierwszy odbył się „Night Ride”, czyli przejazd nocny, który wystartował z placu Wolności równo o północy. Z kolei tego samego dnia o godz. 18:00 w parku Radziwiłłów miała miejsce oficjalna inauguracja, połączona z obchodami Dnia Dziecka.

W zeszłym roku nasze miasto zajęło w rywalizacji drugie miejsce, tym bardziej apetyty na zdobycie pucharu wzrosły. Co prawda konkurentów jest o wiele więcej, bo w akcji zarejestrowało się już ponad 50 miast, a w zeszłym roku było ich 44, ale miejmy nadzieję, że mobilizacja nie tylko mieszkańców Białej, ale i całego regionu pomoże osiągnąć sukces.

Jak więc kręcić kilometry dla miasta? Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację.  W tej edycji to „Aktywne Miasta” dostępna w App Store lub Google Play, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry” pomiędzy 1 a 30 czerwca. Każdy wynik zostanie przeliczony na punkty. Kilometry można „zdobywać” w dowolnym miejscu na Ziemi. Do bialskiej ekipy mogą dołączać wszystkie instytucje, grupy, stowarzyszenia, czy osoby indywidualne by razem zbierać punkty, tworząc swój team w aplikacji. (...)

Cały artkuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rowerzysta
Rowerzysta 09.06.2021, 11:20
Aplikacja beznadziejna łączy sie długo albo wcale, przez dwa dni serwer stał calkowicie i nie liczylo kilometrow. Zamiast zabawy niepotrzebne nerwy.
Cyklista
Cyklista 09.06.2021, 14:54
Ale tfurca aplikacji ze dwie banie przytulił. Tak się robi interesy, słomiane, jak w "Misiu" Stasia Barei.

Pozostałe