Mixokret i jego działanie

  • 08.06.2021, 15:31
  • Artykuł sponsorowany
Jak działa mixokret
Odpowiednio wykonana wylewka betonowa ma ogromne znaczenie w kontekście trwałości podłogi, zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wysokiej jakości materiały budowlane to jednak nie wszystko – liczy się również zastosowana technika oraz precyzja. Nie dziwi więc fakt, że fachowcy do wykonywania podkładów podłogowych coraz częściej wykorzystują mixokret. Urządzenie potrafi znacznie przyspieszyć prace remontowe i sprawić, że posadzka nabiera optymalnych właściwości. Zatem czym jest mixokret i na czym polega jego działanie?

Czym jest mixokret?

Mixokret to inna nazwa dla agregatu mieszająco-pompującego, który służy do mieszania zapraw betonowych i doprowadzania ich na miejsce wykonania podkładu podłogowego. Urządzenie z powodzeniem wykorzystywane jest do wykonywania jastrychów w domach czy mieszkaniach, ale równie dobrze spisuje się przy pracach posadzkarskich na tarasach. Miksokret należy do grupy najbardziej funkcjonalnych urządzeń w swojej kategorii produktowej, bo za jego pośrednictwem można wykonać wysokiej jakości wylewkę betonową od podstaw.

Jak działa mixokret?

Schemat działania mixokreta na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, jednak w rzeczywistości jest stosunkowo prosty, ale przy tym niezwykle wydajny. Proces tworzenia jastrychu betonowego rozpoczyna się od umieszczenia w podajniku maszyny wszystkich składników potrzebnych do uzyskania zaprawy betonowej – cementu, kruszywa, wody i, opcjonalnie, domieszek uplastyczniających. Wszystkie komponenty trafiają do komory mieszarki, gdzie za pomocą mieszaka zostają dokładnie połączone, tworząc jednolitą masę. Gotowa zaprawa betonowa kierowana jest pod bezpowietrznie (przy pomocy pompy ciśnieniowej) do węża, skąd trafia bezpośrednio na miejsce wykonania wylewki. W tym momencie rozpoczyna się prawdziwa praca posadzkarzy, do których należy równomierne rozprowadzenie i zatarcie wyrobionej masy w miksokrecie.

Mixokret – dlaczego warto z niego skorzystać?

Prawidłowo wykonany podkład podłogowy to klucz do trwałej podłogi, a mixokret nie tylko zapewnia wylewkę o optymalnych parametrach technicznych, ale przede wszystkim znacznie usprawnia pracę fachowców. Wykonanie wylewki przy pomocy agregatu przebiega szybciej i sprawniej niż w oparciu o tradycyjne techniki posadzkarskie, a do tego umożliwia ograniczenie wilgoci w budynku podczas prac. Dzięki temu zaprawa betonowa szybciej się wiąże, a co za tym idzie, jest gotowa do dalszych prac wykończeniowych o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Warto też pamiętać, że nowoczesne miksokrety to urządzenia mobilne, więc zmiana stanowiska pracy nie stanowi większego problemu.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe