Kobieta wielu talentów

  • 09.06.2021, 18:00
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Lalka Ewy Graniak-Wosinek na wystawie "Mazowsze w spódnicy" fot. Archiwum Ewy Graniak-Wosinek
Ewa Graniak-Wosinek to wszechstronnie uzdolniona artystka, prawdziwy człowiek-orkiestra. Rysuje, maluje, pisze, fotografuje, tworzy prawdziwe cudeńka z ceramiki, a także lalki. To właśnie ta ostatnia działalność została doceniona przez ogólnopolskie gremium, a wykonaną przez Ewę lalkę można podziwiać w warszawskim Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek podczas niezwykłej wystawy. Ewa pisze też recenzje gier planszowych w Słowie Podlasia.

Jedną z wielu pasji Ewy Graniak-Wosinek są gry planszowe, a pisane przez nią recenzje czytelnicy Słowa Podlasia mogą czytać w kolejnych wydaniach tygodnika w cyklu „Gry i zabawy rodzinne”.

Kobieta wielu talentów

Tym razem twórczość artystki, pochodzącej z Pomorza, ale od wielu lat zamieszkującej na Polesiu, na co dzień pracownika wisznickiej biblioteki, została doceniona na forum ogólnopolskim. Ewa znalazła się bowiem w gronie zaledwie 15 twórców z całej Polski, których prace tworzą wystawę pt. „Mazowsze w spódnicy” w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie. Co to za projekt?

Wystawa prezentuje sylwetki wybranych kobiet, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii Mazowsza dzięki swoim niezwykłym, często pionierskim osiągnięciom w różnych dziedzinach kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki i działalności społecznej. Wizerunki bohaterek przedstawiono w postaci lalek artystycznych wykonanych w różnych technikach plastycznych przez 15 cenionych artystek. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe