Tysiące wiernych w Pratulinie

  • 10.06.2021, 08:50
  • Anna Chodyka
Pielgrzymka kobiet do Pratulina 2021 fot. Anna Chodyka
Do Pratulina przyjechali na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet wierni z regionu i całego kraju. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „W Tobie jest życie!”. Obecny na uroczystości biskup siedlecki Kazimierz Gurda podziękował zgromadzonym kobietom za przybycie, a homilię wygłosił biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Słowo wprowadzenia wygłosił ks. Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin, następnie odbyła się konferencja pod nazwą „Życiodajna moc eucharystii”, którą poprowadził ks. Paweł Broński. Kolejno miało miejsce dawanie świadectw przez wiernych, w tym Klaudię i Piotra Chazan, którzy tworzą rodzinę zastępczą dla kilkorga dzieci.

O godz. 12 odbyło się majowe, a po nim eucharystia, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski, który przypomniał historię bł. Carlo Acutisa z Mediolanu, a także podkreślił rolę jego matki Antonii w drodze do świętości.

Dla pani Teresy z Kołczyna to była pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet, ale samo miejsce odwiedza często. – Miałam wewnętrzną potrzebę by tu przyjechać. Dzięki temu wyjazdowi mogłam się wyciszyć, mimo, iż modliłam się w tak dużej grupie ludzi. Podniosło mnie też na duch, iż na południowym Podlasiu, jest tak wiele wierzących kobiet, które powierzają się wstawiennictwu błogosławionych męczenników. Takie wydarzenia pomagają wzrastać w wierze. Uważam, że tego typu pielgrzymki powinny być organizowane jak najczęściej. To wspaniałe miejsce, gdzie chętnie wracam – podkreśla na koniec. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe