Od końca czerwca wojsko w Białej Podlaskiej

  • 10.06.2021, 08:54
  • Anna Chodyka
Batalion zmechanizowany wojsk RP w Białej Podlaskiej fot. st. kpr. Aleksander Perz / 18DZ
Niebawem na bialskim lotnisku rozpocznie funkcjonowanie batalion zmechanizowany. Obecnie jednostka poszukuje osób do służby wojskowej oraz pracowników cywilnych, np. medyków, kierowców, mechaników. Bieżące informacje, na jakie stanowisko prowadzona jest kwalifikacja można znaleźć na Facebooku na stronie 18 Dywizji Zmechanizowanej oraz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

- W 2020 roku rozpoczęło się formowanie nowego batalionu zmechanizowanego, który wchodzi w skład 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Batalion stacjonował będzie w koszarach po byłym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej. W ramach przygotowania garnizonu do przyjęcia żołnierzy i sprzętu, na płycie lotniska zorganizowano tymczasowe miasteczko kontenerowe. Zabezpieczy ono funkcjonowanie batalionu do czasu wybudowania nowej infrastruktury stałej. Miasteczko kontenerowe zostało już ukończone  i oczekuje na pierwszych żołnierzy, którzy obecnie szkolą się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej – przekazuje mjr Przemysław Lipczyński rzecznik 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Broni Tadeusza Budka.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe