Powiat bialski: Wybrali najlepszych śpiewaków

  • 10.06.2021, 14:36
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Teatrów Obrzędowych…
Duże grono artystów będzie reprezentowało powiat bialski na eliminacjach wojewódzkich do 55. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Artyści zaprezentowali się podczas przeglądu w Drelowie, a baczne oko jury oceniło wykonania. Jak przyznaje komisja konkursowa poziom był bardzo wysoki.

Powiatowe Przeglądy Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Teatrów Obrzędowych w Drelowie za nami. W niedzielę, 30 maja, artyści z powiatu bialskiego zaprezentowali się w drelowskim Gminnym Centrum Kultury, co prawda jeszcze bez udziału publiczności, ale wykonawcy nie zawiedli poziomem prezentacji.

– Mamy silną reprezentację z powiatu bialskiego. Utytułowane zespoły, także tym bardziej miło nam je gościć na naszej scenie. Wielu uczestników zajmowało wielokrotnie wysokie miejsca nawet na wyższym szczeblach rywalizacji, tym bardziej cieszymy się, że pojawili się na przeglądzie w Drelowie. Baczne oko profesjonalistów oceni uczestników. Laureaci awansują do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie – mówił tuż przed rozpoczęciem imprezy Michał Olesiejuk, dyrektor GCK w Drelowie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe