Gmina Łosice: Są pieniądze na kolejne zadania

  • 11.06.2021, 08:18 (aktualizacja 11.06.2021, 08:23)
  • Joanna Gąska
Budowa i modernizacja ulic, placu zabaw i strażnicy w gminie Łosice fot. Joanna Gąska
Budowa i modernizacja ulic, placu zabaw i strażnicy a także zakup potrzebnych urządzeń do poszczególnych sołectw oraz montaż oświetlenia to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie zostaną wkrótce zrealizowane na terenie miasta i gminy. Spodziewać się można, że do wymienionej już puli zadań trafią też kolejne, bowiem miasto złożyło szereg wniosków o dofinansowania. 

Obok trwającego remontu głównej arterii miejskiej i budowy nowej przeprawy przez rzekę czy budowy chodników wkrótce ruszą też na terenie gminy kolejne inwestycje. Miasto otrzymało bowiem prawie 800 tys. zł dotacji z samorządu Mazowsza. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i budowę infrastruktury oświetleniowej na ulicach Sportowej i Spacerowej. Zaplanowano też budowę ciągu pieszo-jezdnego od ul. Majora Zenona do przedłużenia ulicy Spacerowej.

- Dotacja stanowi 60 procent szacowanej wartości całej inwestycji. Termin zakończenia realizacji zadania to koniec 2022 roku. Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu a szczególnie pieszych, usprawni też sytuację komunikacyjną w centrum miasta – zapewnia burmistrz Mariusz Kucewicz. Samorząd województwa przeznaczył także 344 925 zł na inwestycje w sołectwach Patków, Niemojki, Szańków, Jeziory i Szańków Kolonia. Do inwestycji 320 tys. dołoży miasto. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe