Biała Podlaska: Nielegalnie produkował alkohol

  • 11.06.2021, 07:30
  • red.
Kilkaset litrów nielegalnego alkoholu u 57-latka z Białej Podlaskiej fot. Policja
W domu bialczanina policjanci i funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego ujawnili kilkaset litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę do jego produkcji.

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na jedną z posesji na terenie miasta. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że 57-letni właściciel posesji nielegalnie produkuje alkohol.

W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aż kilkaset litrów wyprodukowanego alkoholu, rozlanego do 5-litrowych butelek oraz aparaturę do jego produkcji. Funkcjonariuszom udało się te ustalić personalia osoby, która kupowała nielegalny produkt.

- 57-latek zatrzymany został do wyjaśnienia i usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono też 5 tys. zł. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zeus6161
Zeus6161 11.06.2021, 21:46
Państwo redaktorstwo. Jaja se robicie? W co trzeciej chałupie na Podlasiu pędzą bimber a tu policja i skarbówka wjeżdża do jednego i sensacja? Właściciel knajpy nie podzielił się z kim trzeba?
czyt
czyt 12.06.2021, 17:01
Tiaa, monopol nie lubi konkurencji

Pozostałe