Łosice: Sukces zdolnej maturzystki 

  • 14.06.2021, 08:48
  • (jg)
Małgorzata Kamińska, laureatka XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności… fot. Joanna Gąska
Małgorzata Kamińska, laureatka XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych ma już indeks w kieszeni, w dodatku może wybrać uczelnię na której będzie studiować.

W konkursie, którego finał odbył się 28 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, absolwentka Zespołu Szkół nr 3 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łosicach zmierzyła się z równie zaangażowanymi młodymi ludźmi. 

Wywalczony tytuł pozwala Małgosi na podjęcie studiów dziennych na wybranej uczelni oferującej kierunki rolnicze z całkowitym pominięciem procesu rekrutacji. 

- To jest przede wszystkim sukces moich rodziców, bo to oni zmotywowali mnie do podjęcia nauki w tej szkole. Sami też prowadzą gospodarstwo rolne. W szkole natomiast spotkałam świetnych nauczycieli – poświęcili mi swój czas i zaangażowali się w przygotowanie mnie do olimpiady. Najwięcej wsparcia otrzymałam od pana Piotra Stachowicza i  pana Andrzeja Kalińskiego – mówi Małgorzata Kamińska.

Jak dodaje, wprawdzie wiedzę gromadziła przez wszystkie lata nauki, to jednak prawdziwe i intensywne przygotowania trwały dość krótko. - Jeśli mam być szczera to muszę przyznać, że na intensywne przygotowanie się do olimpiady poświęciłam ostatnie dwa tygodnie przed jej finałem. Wcześniej skoncentrowałam się całkowicie na przygotowaniach do matury. – wyjaśnia.

Zdobycie tytułu laureata wspomnianej olimpiady to nie jedyny sukces uczennicy. Dwa lata temu znalazła się też w czołówce 30 laureatów Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Podczas nauki w RCKU zdobyła też uprawnienia operatora kombajnu zbożowego i wózka widłowego

 Organizatorem Olimpiady był Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowały Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe